Blog IT, Blog Marketing

Pierwszy na świecie sztuczny prezenter telewizji informacyjnej zadebiutował w Chinach

Pierwszy na świecie sztuczny prezenter telewizji informacyjnej zadebiutował w Chinach News!

TeamQuest 07.11.2018 r.

Xinhua News Agency na Światowej Konferencji Internetowej (en: World Internet Conference) w prowincji Zhejiang w Chinach Wschodnich zaprezentowała "prezentera" zbudowanego na bazie sztucznej inteligencji (AI).

Prezenter posiada męski głos i wizerunek. Zanim zaprezentowano AI, nauczono je danymi w postaci mimiki, głosu i wizerunku prawdziwych prezenterów Chińskiej Telewizji Państwowej.

""On" uczy się sam z filmów transmitowanych na żywo i potrafi czytać teksty tak naturalnie, jak profesjonalny prezenter wiadomości." podała chińska agencja w komunikacie podczas prezentacji.

Chińczycy planują wykorzystać sztuczną inteligęcje do prowadzenia 24 godzinnych wielojęzycznych programów informacyjnych nadawanych w Internecie dostępnych na stronach Chińskiej Państwowej telewizji.

Chińska firma wykorzystała do stworzenia modelu cyfrowych prezenterów technologię DeepFake, która pozwala na bazie danych zebranych od prawdziwych osób - zdjęć, filmów, nagrań głosowych, tworzyć realistyczne materiały video.

Chińczycy planują wykorzystać tą technologie stworzenia całej grupy "prezenterów" co pozwoli im znacznie obniżyć koszty.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej