Blog IT, Blog Marketing

Apple Watch Series 4 – inteligentny strażnik zdrowia

Apple Watch Series 4 – inteligentny strażnik zdrowia

TeamQuest 18.11.2018 r.

Zegarek, który wykona EKG i wykryje migotanie przedsionków? To już rzeczywistość dzięki Apple Watch czwartej generacji, którym gigant z Cupertino chce zawojować rynek usług medycznych. Inteligentny smartwatch jest już dostępny w Polsce. Niestety, nie w najlepszym wariancie.

Zmierzy czas i zrobi EKG

Smartwatche od Apple’a niewiele mają wspólnego z tradycyjnymi zegarkami pozwalającymi mierzyć jedynie czas. To już od dawna zaawansowane urządzenia do monitorowania aktywności i zdrowia. Wcześniejsze wersje inteligentnego zegarka potrafiły zmierzyć rytm naszego serca i sprawdzić, czy nie grożą mu żadne zagrożenia. Teraz przyszedł czas na kolejne funkcje. Największą nowością jest możliwość przeprowadzenia badania EKG, dzięki wbudowanym elektrodom w ceramiczny tył urządzenia. W ten sposób zegarek jest w stanie wykryć migotanie przedsionków, czyli najczęstszy rodzaj arytmii. Jak wykazały testy, jego dokładność w tej kwestii wynosi aż 98 proc. Co ciekawe, wykres pracy serca zapisywany jest do pliku PDF i może być przesłany do lekarz do analizy. Produkt zyskał aprobatę amerykańskiej Agencji Żywności i Leków. To pierwszy zegarek z podobną funkcją na rynku!

Co jeszcze nowego?

Co jeszcze nowego?

Nowy produkt Apple’a posiada szybszy żyroskop, który potrafi przewidzieć nagły upadek a w razie potrzeby automatycznie wezwać pomoc. Apple Watch Series 4 to także głośniejszy głośnik, udoskonalony mikrofon oraz większy ekran (model dostępny w dwóch rozmiarach: 40 i 44 mm) o lepszej rozdzielczości. Dzięki usprawnionej technologii wibracyjnej, użytkownik może mieć pewność, że nie ominie go żadne powiadomienie. Kolejną nowością gadżetu jest również pomiar natężenia promieni ultrafioletowych. To kolejna opcja, która dotychczas nie była dostępna w zegarkach. Wśród godnych uwagi funkcji jest też wbudowany wysokościomierz barometryczny. Nie można nie wspomnieć o 64-bitowym procesorze, który zastąpił dotychczasową 32-bitową architekturę. Wewnątrz zamontowano nowy układ S4, w którym znajduje się m.in. nowy dwurdzeniowy procesor. Zegarek jest dwa razy szybszy od swojego poprzednika. Natomiast jego czas pracy się nie wydłużył i wynosi 18 godzin.

Model dostępny, ale nie dla wszystkich

Smartwatch z Cupertino trafił już na amerykańskie rynki. Od 28 września dostępny jest również w naszym kraju. Zła wiadomość jest jednak taka, że dla polskiego konsumenta dostępny jest jedynie wariant bez modułu EKG. To niewątpliwie ogromne rozczarowanie, gdyż to właśnie ta opcja wywoływała wśród klientów największe zainteresowanie. Model, który trafił do nas nie ma również LTE a jedynie Wi-Fi + GPS. Powód? Żaden z rodzimych operatorów nie ma w swoim katalogu wirtualnej karty SIM (e-SIM). Polscy użytkownicy mogą natomiast wybrać jedną z dwóch opcji rozmiarowych – 40 mm lub 44 mm. Pozostaje kwestia ceny… Decydując się na pierwszą wersję trzeba zapłacić około 1900 zł, druga z kolei kosztuje 2050 zł.

Zegarki od Apple’a są obecnie najchętniej wybieranymi smartwatchami na rynku. Wiele wskazuje na to, że najnowszy model przyczyni się do utrzymania tej popularności. Pojawienie się EKG w tego typu urządzeniu to niewątpliwie znaczący etap w świecie nowych technologii. Choćby dlatego, że przyspieszy to rozwój podobnych elementów w zegarkach, a to z kolei może tylko przynieść same korzyści dla naszego zdrowia.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej