Blog IT, Blog Marketing

Dlaczego programiści używają maców?

Dlaczego programiści używają maców?

TeamQuest 18.10.2018 r.

Osoby, które pracują z programistami lub mają okazję często ich spotykać, mogły zauważyć dużą popularność MacBooków wśród tej grupy zawodowej. Jakie zalety laptopów Apple są przyczynami tej popularności?

Kompatybilność z wieloma systemami

Dużą zaletę dla osób tworzących oprogramowanie stanowi kompatybilność MacBooków z innymi popularnymi systemami operacyjnymi. Kompatybilność ta związana jest z systemem operacyjnym macOS, na którym działają. Instalacja Windowsa na sprzęcie Apple jest stosunkowo prosta, w przeciwieństwie do instalacji macOS na komputerze z Windows. Jest to szczególnie ważne dla programistów pracujących z różnymi systemami. Kupując Maca, mogą oni za jego pomocą tworzyć i testować programy również na Windowsa i Linuxa. Dzięki temu do pracy wystarcza im tylko jeden laptop.

Duży wybór narzędzi

Na system macOS napisanych zostało wiele narzędzi, które wspomagają pracę programistów. Jednym z nich jest na przykład edytor tekstu dla programistów TextMate uznawany za jedno z najlepszych narzędzi tego typu na rynku. Mamy tu do czynienia trochę z samospełniającą się przepowiednią: dostępność specjalistycznych programów sprawia, że MacBooki są często wybierane przez programistów, a popularność wśród programistów sprawia, że powstaje jeszcze więcej takich aplikacji. W każdym razie nikt zajmujący się tworzeniem oprogramowania na Macach nie może narzekać na brak narzędzi do pracy.

Niezawodność i optymalizacja

Osoby, których podstawowym narzędziem pracy jest komputer, cenią sobie ich niezawodność. MacOS jest uznawany za znacznie stabilniejszy system niż Windows czy Linux. Powodem tej stabilności jest to, że Apple zarówno ma prawa do systemu, jak i produkuje komputery, na których jest on instalowany. Jednoczesna kontrola nad oprogramowaniem operacyjnym i sprzętem sprawia, że może być on znacznie lepiej zoptymalizowany. Wśród komputerów z Windowsem tylko mały procent pracuje na sprzęcie produkowanym przez giganta z Redmond. Reszta musi współpracować z tysiącami modeli komponentów od różnych producentów. Dlatego macOS w porównaniu do Windowsa jest w zasadzie bezobsługowy.

Jakość wykonania i mobilność

MacBooki charakteryzują się wysoką jakością wykonania, niską wagą i długim czasem pracy na baterii. Wszystkie te cechy sprawiają, że są one wyjątkowo mobilne. Bardzo dobrze sprawdzają się więc jako narzędzie pracy dla programistów, którzy korzystają z laptopa zarówno w miejscu pracy, jak i w domu oraz na spotkaniach biznesowych. Dodatkowo wyposażone są one w wysokiej jakości ekrany, co również jest ważne dla osób spędzających dziennie 8 i więcej godzin przed komputerem.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej