Blog IT, Blog Marketing

Ubuntu 18.10 Cosmic Cuttlefish (Kosmiczna Mątwa) i jego pochodne (Kubuntu Xubuntu) został wydany!

Ubuntu 18.10 Cosmic Cuttlefish (Kosmiczna Mątwa) i jego pochodne (Kubuntu Xubuntu) został wydany! News!

TeamQuest 18.10.2018 r.

Ubuntu 18.10 GNOME jest oparty na najnowszym wydaniu GNOME 3.30 + własne ulepszenia producenta.

Najbardziej widoczną zmianą na pulpicie jest zmiana motywu z Communitheme na Yaru.

Ubuntu 18.10 Źródło:github.com/ubuntu/yaru

Sesja użytkownika działa domyślnie na serwerze X.Org w wersji 1.20.1 i tak samo jak w Ubuntu 18.04 LTS, nie zdecydowano jeszcze się na zmianę na Wayland jako główny serwer wyświetlania, za to istnieje bardzo prosty sposób zmiany głównego serwera wyświetlania na ekranie logowania użytkownika.

Od najnowszej wersji postawiono na jądro w wersji 4.18, zmiana ta powinna przyśpieszyć działanie systemu, poprawić wykrywanie nowych urządzeń oraz zwiększyć czas pracy laptopów na baterii.

Podniesienie wersji X.org oraz Mesy oraz najnowszych open sourcowych sterowników graficznych powinno przypaść do gustu użytkownikom najnowszych kart graficznych radeon firmy AMD w szczególności graczom.

W najnowszej wersji poprawiono obsługę skanerów linii papilarnych oraz umożliwiono odblokowanie logowanie za pomocą odciska palca.

Nowe wersje: GCC v8 zamiast GCC v7, Mesa 18.2, OpenSSL 1.1. 1 i OpenJDK 11.

Wersja Ubuntu Server programiści kontynuowali pracę nad nowym instalatorem, pojawił się też Open vSwitch 2.10, QEMU w wersji 2.12 i libvirt 4.6.

Należy pamiętać, że najnowsze Ubuntu ma krótki okres wsparcia - zaledwie 9 miesięcy i jeśli nie potrzebujecie wyżej wymienionych nowości warto zostać na wersji 18.04 lts z wydłużonym okresem wsparcia.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej