Blog IT, Blog Marketing

Boston Dynamics - roboty tworzone dla wojska - potrafią tańczyć :)

Boston Dynamics - roboty tworzone dla wojska - potrafią tańczyć :) News!

TeamQuest 17.10.2018 r.

Amerykańska firma inżynieryjna Boston Dynamics - pracująca na zlecenie amerykańskiej agencji wojskowo-naukowej DARPA pokazała niedawno film z tańczącym robotem o nazwie SpotMini.

Sam film podbija internet i jest prawdopodobnie pierwszym który wzbudził tak duże zainteresowanie opinii publicznej robotyką.

Czworonożny robot SpotMini tańczy w rytm piosenki „Uptown Funk". Płynność ruchów, horeografia oraz koordynacja robi naprawdę duże wrażenie. Dla porównania jaki postęp firma osiągnęła w rozwoju robotów warto zapoznać się z filmem z 2009 prezentującym pierwowzór dzisiejszego bohatera o wdzięcznym imieniu BigDog, który już wtedy wzbudził wielkie zainteresowanie, jednak SpotMini jest od niego dużo mniejszy, a zaprezentowana sekwencja ruchów wymaga dużo bardziej zaawansowanych algorytmów.

Producent w najbliższym czasie planuje sprzedaż urządzenia na rynku cywilnym - na ten moment nie znamy ceny - choć potencjalny nabywca będzie musiał być posiadaczem znacznych zapasów finansowych.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej