Blog IT, Blog Marketing

Podnosząc swoje umiejętności, pomagasz w rozwinięciu swojej kariery

Podnosząc swoje umiejętności, pomagasz w rozwinięciu swojej kariery

TeamQuest 20.09.2018 r.

W czasach kiedy to rozwój technologiczny stał się tak dynamiczny, że dostęp do ogromnej bazy informacji mamy praktycznie na wyciągnięcie ręki, umiejętność obsługi komputera staje się wymogiem bezwzględnie koniecznym nawet w branżach niezwiązanych z IT. Praktycznie każdy biznes wiąże się bowiem z księgowością, wyszukiwaniem informacji, czy kontaktem z kontrahentami - w przeważającej liczbie przypadków te czynności przeprowadzane są właśnie za pomocą komputera.

Nie można więc zaprzeczyć, że podnoszenie swoich “umiejętności technologicznych” wpływa na możliwość znalezienia lepszego i bardziej satysfakcjonującego zatrudnienia. Obecnie umiejętności obsługi skrzynki pocztowej, czy wyszukiwania informacji to konieczność w pracy biurowej. W ogłoszeniach o pracę znajdują się również takie wymogi jak: obsługa pakietu Office, czy programów księgowych.

Ci, którzy idą o krok dalej i stają się specjalistami IT, mogą obecnie liczyć na niezwykle atrakcyjne warunki pracy. Wynagrodzenia w tej branży sięgają nawet pięciocyfrowych kwot. Co więcej programiści dostają od firm wiele dodatkowych benefitów - w postaci służbowego laptopa czy samochodu, możliwości pracy zdalnej, czy premii od realizacji projektów.

Nie zapowiada się, aby świat zmienił kierunek swojego kursu. Technologia będzie się rozwijać prawdopodobnie jeszcze bardziej dynamicznie niż dotychczas. Automatyzacja może dotknąć wiele branż i zastąpić wiele czynności wykonywanych obecnie przez człowieka. Warto zatem pamiętać, że w obliczu takiego scenariusza, umiejętność dostosowania się do realiów rynku jest kluczowa. Pomimo, że maszyny będą z każdą kolejną dekadą coraz bardziej zastępowały człowieka to wzrośnie zapotrzebowanie na specjalistów obsługujących te technologie.

O czym warto pamiętać?

Nawet jeśli w tym momencie nie posiadasz umiejętności obsługi komputera wymaganych przez pracodawców, to nauka wcale nie musi być trudna. Jeżeli wiesz, w jaki sposób korzystać z przeglądarki internetowej, możesz bez problemu znaleźć darmowe kursy. W przypadku, gdy jednak podstawowa obsługa komputera jest Ci obca - organizowane są często darmowe kursy z inicjatywy m.in. Urzędu Pracy.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej