Blog IT, Blog Marketing

Top 10 języków programowania w 2017 roku

Top 10 języków programowania w 2017 roku

TeamQuest 19.07.2018 r.

Różnorodność języków programowania oraz możliwości ich zastosowania jest niezwykle bogata. Większość developerów skupia się na rozwijaniu znajomości jednego rozwiązania stając się specjalistą w posługiwaniu się tym jednym konkretnym językiem. Warto jednak pamiętać, że sektor IT ulega dynamicznym przemianom i warto być z nimi na bieżąco. Poniżej prezentujemy listę 10 najlepszych języków programowania w 2017 roku.

1. Python

Numer 1 w naszym zestawieniu głównie za sprawą niezwykle obszernych możliwości wykorzystania tego języka. Cechuje się niezwykłą przejrzystością i zwięzłością, co przekłada się na jego dużą popularność.

2. C

Uniwersalny język o szerokim zastosowaniu. Został zaprojektowany na początku lat siedemdziesiątych i do tej pory nie stracił na popularności. Pierwotnie służył do tworzenia systemów operacyjnych.

3. Java

Obiektowy język programowania oparty na klasach. Również posiada bardzo szerokie zastosowanie. Charakteryzuje się silnym typowaniem.

4. C++

Niezwykle wydajny język programowania uniwersalnego przeznaczenia. Najczęściej wykorzystuje się go do tworzenia różnego rodzaju aplikacji oraz systemów operacyjnych. Cechuje się dużą przejrzystością.

5. C#

Obiektowy język programowania stworzony w latach 1998-2001 dla firmy Microsoft. Dość podobny do wspomnianej wcześniej Javy.

6. R

Język R służy do generowania obliczeń statystycznych i prezentowania wyników w przejrzysty graficzny sposób.

7. JavaScript

Zyskujący na popularności język skryptowy JavaScript wykorzystywany najczęściej na stronach internetowych lub w aplikacjach.

8. PHP

Język pracujący po stronie serwera cechujący się bardzo dużą wydajnością oraz łatwością w nauce. Wykorzystywany najczęściej w aplikacjach webowych, forach internetowych oraz portalach społecznościowych.

9. Go

Język GO został zaprojektowany przez pracowników firmy Google. Cechuje się łatwością w zarządzaniu zasobami, dzięki wbudowanemu narzędziu Garbage Collector.

10. Swift

Swift został natomiast zaprojektowany przez pracowników Apple Inc. Służy głównie do programowania maszyn pracujących na macOS oraz iOS.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej