Top 10 języków programowania w 2017 roku

TeamQuest 20.07.2018 r.
Title text for image
Różnorodność języków programowania oraz możliwości ich zastosowania jest niezwykle bogata. Większość developerów skupia się na rozwijaniu znajomości jednego rozwiązania stając się specjalistą w posługiwaniu się tym jednym konkretnym językiem. Warto jednak pamiętać, że sektor IT ulega dynamicznym przemianom i warto być z nimi na bieżąco. Poniżej prezentujemy listę 10 najlepszych języków programowania w 2017 roku.

1. Python

Numer 1 w naszym zestawieniu głównie za sprawą niezwykle obszernych możliwości wykorzystania tego języka. Cechuje się niezwykłą przejrzystością i zwięzłością, co przekłada się na jego dużą popularność.

2. C

Uniwersalny język o szerokim zastosowaniu. Został zaprojektowany na początku lat siedemdziesiątych i do tej pory nie stracił na popularności. Pierwotnie służył do tworzenia systemów operacyjnych

3. Java

Obiektowy język programowania oparty na klasach. Również posiada bardzo szerokie zastosowanie. Charakteryzuje się silnym typowaniem.

4. C++

Niezwykle wydajny język programowania uniwersalnego przeznaczenia. Najczęściej wykorzystuje się go do tworzenia różnego rodzaju aplikacji oraz systemów operacyjnych. Cechuje się dużą przejrzystością.

5. C#

Obiektowy język programowania stworzony w latach 1998-2001 dla firmy Microsoft. Dość podobny do wspomnianej wcześniej Javy.

6. R

Język R służy do generowania obliczeń statystycznych i prezentowania wyników w przejrzysty graficzny sposób.

7. JavaScript

Zyskujący na popularności język skryptowy JavaScript wykorzystywany najczęściej na stronach internetowych lub w aplikacjach.

8. PHP

Język pracujący po stronie serwera cechujący się bardzo dużą wydajnością oraz łatwością w nauce. Wykorzystywany najczęściej w aplikacjach webowych, forach internetowych oraz portalach społecznościowych.

9. Go

Język GO został zaprojektowany przez pracowników firmy Google. Cechuje się łatwością w zarządzaniu zasobami, dzięki wbudowanemu narzędziu Garbage Collector.

10. Swift

Swift został natomiast zaprojektowany przez pracowników Apple Inc. Służy głównie do programowania maszyn pracujących na macOS oraz iOS.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT: