Blog IT, Blog Marketing

5 najbardziej przyszłościowych języków programowania

5 najbardziej przyszłościowych języków programowania

TeamQuest 14.06.2018 r.

Niewątpliwie programista to zawód przyszłości. Mówi się, że rynek IT to obecnie “rynek pracownika”, gdyż ilość ofert znacznie przewyższa ilość wyspecjalizowanych programistów na rynku. Z tego powodu nawet osoby bez ogromnego doświadczenia mogą liczyć na nieporównywalnie większe zarobki niż w innych branżach. W dzisiejszym wpisie przedstawimy 5 najbardziej przyszłościowych języków programowania.

Java

Java to obiektowy język programowania, który ma swoje początki już w latach 90. ubiegłego wieku. Obecnie znajomość Javy jest najbardziej pożądaną umiejętnością w sektorze IT. Programiści sprawnie posługujący się tym językiem mogą liczyć zatem na największe zarobki spośród innych języków programowania.

JavaScript

W związku z rozwojem internetu JavaScript staje się powoli jednym z najpowszechniej stosowanych języków programowania. Z roku na rok powstaje coraz więcej różnego rodzaju aplikacji webowych i mobilnych, stron, czy sklepów internetowych. Wykorzystywanie JavaScript w tego typu rozwiązaniach to konieczność.

Warto również wspomnieć, że język JavaScript jest ciągle rozwijany i w każdej kolejnej wersji wzbogacany o nowe funkcjonalności. Z tego powodu Front End Developerzy muszą być na bieżąco z wszystkimi zmianami.

PHP

Interpretowany skryptowy język programowania, który pracuje po stronie serwera. Najpowszechniej stosowany język przez tzw. Back End Developerów. Zapewnia wysoką wydajność, a przede wszystkim jest dość prosty w nauce.

SQL

Wszędzie, gdzie mamy do czynienia z przetwarzaniem różnego rodzaju danych, muszą być zastosowane odpowiednie rozwiązania. SQL to język zapytań, dzięki któremu można tworzyć bazy, modyfikować je oraz pobierać z nich dane. Zaletą SQL jest jego czytelność oraz efektywny mechanizm realizacji zapytań.

Python

Ostatnim językiem, który postanowiliśmy zamieścić w tym zestawieniu to Python. Jest to rozwiązanie ogólnego przeznaczenia, co czyni ten język niezwykle funkcjonalnym, a jego możliwości są bardzo obszerne. Wykorzystuje się go najczęściej w bardzo dużych projektach. Posiada również niezwykle rozbudowaną bibliotekę standardową.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej