Blog IT, Blog Marketing

Top 6 frameworków, które warto znać w 2018 roku

Top 6 frameworków, które warto znać w 2018 roku

TeamQuest 29.01.2018 r.

Z tego wpisu dowiesz się:

  • w którym kierunku warto rozwijać swoją programistyczną wiedzę?
  • jakie umiejętności IT należą do najbardziej pożądanych przez pracodawców?
  • których frameworków się uczyć, aby być cenionym na rynku pracy web developerem ?

Technologie programistyczne to nie tylko języki programowania. To również cała gama frameworków, bibliotek i platform, które mają za zadanie przyspieszyć i ułatwić pracę developera. Dzięki ich wykorzystaniu ilość linijek kodu, jakie musi napisać programista, nie tylko się skraca, ale często program jest również dużo lepszej jakości. Nic więc dziwnego, że pracodawcy poszukują osób ze znajomością konkretnych frameworków. Które z nich będą się najbardziej liczyły w 2018 roku?

React JS

React JS

Ta biblioteka JavaScript została stworzona przez Jordana Walke, który był programistą Facebooka. Jest wykorzystywana do tworzenia interfejsów graficznych aplikacji internetowych. React został opracowany do celów wewnętrznych Facebooka, z czasem jednak inżynierowie, zdając sobie sprawę z jego potencjału, postanowili podzielić się swoim projektem ze światem i obecnie jest on otwartym źródłem. Pierwsze publiczne wydanie React ukazało się w 2013 roku i zostało udostępnione na standardowej licencji Apache 2.0.

Anguar JS

Anguar JS

Angular to otwarty framework JavaScript stworzony przez inżynierów z Google, który służy do szybkiego i łatwego budowania aplikacji internetowych, tak zwanych – single app. Model oparty o MVW pozwala pogodzić idee JavaScript i modelu MVC. Tym co wyróżnia AngularJS spośród innych tego typu frameworków, to własny kompilator HTML, dzięki któremu jesteśmy w stanie zbudować dynamiczną web aplikację.

Java Developer 15000 - 22000 PLN

Praca zdalna
Aplikuj

Integration & Test Engineer 15000 - 24000 PLN

Ulm
Aplikuj

Team Leader E-Commerce for Foreign Markets

Sopot
Aplikuj

Frontend Developer - React

Praca zdalna
Aplikuj

Business Development Manager

Warszawa
Aplikuj

ASP.NET

ASP.NET

To technologia powstała w 2002 roku, wykorzystująca środowisko uruchomieniowe CLR oraz ogromną funkcjonalność stworzonej przez Microsoft platformy .NET Framework. Umożliwia tworzenie w prosty sposób dynamicznych aplikacji internetowych, stron domowych czy sklepów internetowych.

Ruby on Rails

Ruby on Rails

RoR to framework open-source przeznaczony do szybkiego tworzenia dynamicznych serwisów internetowych stworzony głównie przez duńskiego programistę Davida Heinemeiera Hanssona. Napisany jest w języku Ruby z użyciem architektury MVC. W praktyce RoR przyspiesza pisanie aplikacji internetowych, umożliwia łatwą rozbudowę o nowe funkcje, oferuje dużą stabilność, bezpieczeństwo, mnóstwo rozszerzeń oraz liczną społeczność, na której pomoc można liczyć.

Laravel

Laravel

To opensourcowy framework napisany w języku PHP bazujący na wzorcu projektowym MVC, służący do tworzenia aplikacji webowych. Do jego największych zalet należą przejrzysta składnia, doskonała dokumentacja i ogromna społeczność. Mimo że Laravel powstał dopiero w 2011 roku to obecnie najpopularniejszy framework PHP, który swoimi szerokimi możliwościami pozostawia konkurencję daleko w tyle.

Node.js

Node.js

To nie tyle framework, co środowisko uruchomieniowe JavaScript, zaprojektowane przez Ryana Dahla w 2009 roku do tworzenia aplikacji webowych. Node.js działa po stronie serwera na licencji open-source. Co istotne, za jego pomocą można uruchomić kod bezpośrednio na komputerze, bez wykorzystywania przeglądarki. Wśród największych zalet Node.js wymienia się szybkość działania, wysoką skalowalność a także ogromną, zaangażowaną społeczność.

Choć sam wybór frameworku jest bardzo ważny, dużo większym wyzwaniem jest jego poznanie, szukanie dobrych wzorów i tworzenie w nim coraz bardziej skomplikowanych projektów. Bez względu na decyzję, w którym kierunku chcemy się w tym roku rozwijać, warto się przygotować na poświęcenie co najmniej 10 tys. godzin. Tyle czasu bowiem potrzeba, aby stać się w czymś ekspertem.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej