Blog IT, Blog Marketing

Od czego zacząć naukę programowania java?

Od czego zacząć naukę programowania java?

TeamQuest 21.12.2017 r.

Wśród wszystkich dostępnych na rynku języków programowania, niekwestionowanym liderem pod względem powszechności użycia jest Java. Jako język obiektowy Java daje praktycznie nieograniczone możliwości tworzenia aplikacji oraz ich późniejszej rozbudowy. Popularność Javy sprawia, że osoby specjalizujące się w programowaniu w tym języku mogą liczyć na szeroki wachlarz ofert pracy o dobrych warunkach finansowych. Sprawia to, że coraz więcej osób jest zainteresowanych nauką programowania w Javie. Na rynku możemy znaleźć szereg podręczników do nauki Javy, internet wypełniony jest darmowymi poradnikami, blogami i forami poświęconymi zagadnieniom z nim związanym, odbywają się również, zarówno darmowe, jak i płatne kursy programowania w Javie. Która z tych opcji jest najlepszym wyborem dla osób pragnących nauczyć się Javy od podstaw?

Praktyka kluczem do sukcesu w programowaniu

Podręczniki choć zawierają najistotniejszą wiedzę z zakresu programowania i są doskonałym kompendium wiedzy, często skupiają się na wybranych elementach programowania ograniczając trochę pole widzenia przyszłym programistom. Nic też nie pomaga w nauce samego programowania jak samo programowanie. Skupiając się wyłącznie na teorii, nawet jeśli poznamy ją doskonale, ciężko nam będzie od razu zastosować nabytą wiedzę. Do doskonalenia swoich umiejętności konieczna jest praktyka. Idealnym rozwiązaniem jest łączenie teorii z praktyką, do czego idealnie nadają się kursy programowania. Należy jednak pamiętać, że nauka programowania wymaga czasu. Poznanie podstaw programowania może i nie będzie wielkim wyzwaniem, ale biegłość w znajomości Javy wymaga wielu napisanych linijek kodu.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej