Blog IT, Blog Marketing

Prace, które są lepsze, niż się Tobie może wydawać

Prace, które są lepsze, niż się Tobie może wydawać

TeamQuest 04.09.2016 r.

Obiegowe opinie, stereotypy na temat określonych zawodów, zakrzywiają naszą percepcję na ich temat. Okazuje się, że zawody, które z pozoru wydają się być mało atrakcyjnymi, ich wykonawcom mogą dać wiele satysfakcji, jak również interesującego doświadczenia zawodowego. Poniżej przykłady takich zawodów:

1. Stewardessa / Steward

Stewardessa - Steward

Dla wielu z nas pracownicy obsługi lotu kojarzą się jedynie z pchaniem wózka wypełnionego artykułami dla pasażerów. Tak naprawdę jest to jedynie część ich obowiązków zawodowych. Na wszelkie projekty rekrutacyjne, które są realizowane przez linie lotnicze zgłasza się setki kandydatów. Zatem w pewien sposób musi być atrakcyjna. To dobra praca przede wszystkim dla ludzi młodych, to możliwość zwiedzenia wielu miejsc na świecie, podszkolenia się z języków obcych, czy też obsługi klientów. Często mówi się, że zawód ten związany jest z ciągłą współpracą z nieprzyjemnym i wymagającym klientem. Jednak tak naprawdę, czy podobnych klientów na swojej drodze nie spotyka na przykład kelner lub pracownik call center? Jeżeli jest się młodą osobą tuż po ukończeniu szkoły, studiów, to warto spróbować swoich sił w powietrzu. Wspomnienia z tej pracy zapewne zostaną do końca życia.

2. Mechanik windy

Praca ta oczywiście nie jest dla każdego, należy posiadać określoną wiedzę techniczną z zakresu elektromechaniki. Nie należy się jednak wzbraniać, jeżeli ktoś zaproponuje nam takie stanowisko pracy. Wbrew pozorom to zawód bardzo dobrze opłacany, w Wielkiej Brytanii można zarobić nawet 50 tys. funtów rocznie. Oczywiście zawód ten ma swoje wady, praca po ciemku w nieprzyjemnych miejscach; jednak wysokość wynagrodzenia skutecznie może zminimalizować ewentualne wady stanowiska. Należy również pamiętać o tym, że coraz więcej budynków ma wymóg posiadania windy, które się psują i które wymagają konserwacji. Popyt na tę profesje będzie zatem rósł.

3. Maszynista

Ostatnio przeczytałem, że polskie spółki kolejowe cierpią na brak chętnych na stanowisko maszynisty. Warto zatem zastanowić się nad tą posadą. Praca głównie siedząca, z licznymi dodatkami do pensji. Jeżeli nie posiadamy studiów wyższych, to warto spróbować swoich sił w tym zawodzie, tym bardziej że mamy super szybkie pociągi na polskich torach. Za darmo otrzymujemy również piękne widoki oglądane z kabiny pociągu. Jeżeli stanowisko maszynisty wydaje się być dla Was zbyt dużym wyzwaniem to warto zastanowić się nad zawodem motorniczego tramwaju. Klimatyzowane tramwaje w letni dzień to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż praca na budowie.

4. Wyprowadzacz psów / Dog-walker

Bibliotekarz

Jeżeli nie masz pomysłu na biznes, to zastanów się nad usługami polegającymi na wyprowadzaniu psów na spacer. Zwierzęta zajmują coraz większą rolę w życiu Polaków, jednocześnie pracujemy coraz więcej i nie mamy czasu na wyprowadzanie ich na spacer. W dużych miastach można spotkać wiele ogłoszeń, gdzie osoby deklarują swoją chęć pomocy nam w codziennych obowiązkach związanych z naszymi zwierzętami. Należy mieć również świadomość tego, że usługi dedykowane dla zwierząt są droższe od tych dla ludzi. Dobrym przykładem jest cennik usług psiego fryzjera, czy też weterynarza. Dużą zaleta takiej pracy jest to, że spędzamy wiele czasu na świeżym powietrzu, to świetna alternatywa dla klimatyzowanych budynków korporacji.

5. Bibliotekarz

Dla wielu z nas zawód ten kojarzy się z zakurzonymi półkami, przepełnionymi książkami; z pracą, która jest po prostu nudna. Jednak współczesne biblioteki pełnią zupełnie inna rolę niż jeszcze kilka lat temu. To obecnie coraz częściej centra kulturalne miast, czy dzielnic. Bibliotekarz odpowiedzialny jest za tworzenie eventów, zapraszanie przedstawicieli kultury i sztuki. Dlatego też od kandydatów na bibliotekarzy wymaga się przede wszystkim dużej kreatywności i energiczności. To zawód, do którego trzeba mieć powołanie. Jesteś również odpowiedzialny za doradzanie innym interesujących pozycji książkowych, tym samym możesz kreować gusta czytelników.

Prace, które są lepsze, niż się Tobie może wydawać

Oczywiście wspomniane przeze mnie stanowiska pracy nie są dla każdego. Nie dotyczą one przede wszystkim specjalistów, czy osób lubiących swoje codzienne obowiązki zawodowe. Niemniej jednak wielu z nas nie ma pomysłu na swoją karierę zawodową i jednocześnie pozostaje zamkniętymi na pewne stanowiska pracy, które po głębszej analizie mogą wydać się bardzo interesujące i często dobrze płatne.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej