Blog IT, Blog Marketing

HeyGen – dowolna postać może wypowiedzieć dowolną kwestię

HeyGen – dowolna postać może wypowiedzieć dowolną kwestię

Aleksandra Golenia , 13.05.2024 r.

Z artykułu dowiesz się:

  • Co to jest HeyGen
  • Jak działa HeyGen
  • Jakie funkcje posiada ten generator wideo AI
  • Do czego można wykorzystać HeyGen

HeyGen alternatywą dla wieloosobowego zespołu filmowego?

Wszystko zaczęło się w 2020 roku, a więc 4 lata temu, czyli uwzględniając tempo rozwoju sztucznej inteligencji, stosunkowo dawno. Platforma HeyGen została założona przez Joshuę Xu i Wayne’a Lianga. Od razu została uznana za innowacje w świecie cyfrowej komunikacji. Było o niej głośno od początku, a to za sprawą niebywałej zdolności przekształcania tekstu w zaawansowane filmy wideo, w których występują wirtualne postaci.

HeyGen zdeklasował konkurencję. Wybił się na pierwsze miejsce wśród generatorów wideo AI. Obecnie korzystają z niego zarówno amatorzy, jak też profesjonaliści. Dostrzegają w nim ogromny potencjał, ponieważ jest w stanie zastąpić wieloosobowy zespół filmowy. Oczywiście nie mówimy tutaj o kilkugodzinnych pełnometrażowych filmach, ale kilkuminutowe kreacje już jak najbardziej wchodzą w grę.

Z racji tego, że w branży technologicznej nie można zwalniać tempa i trzeba ciągle czymś zaskakiwać, aby nie zostać zdeklasowanym przez konkurencję, to w 2023 HeyGen postanowił zaskoczyć. Czym konkretnie? A no do jego szerokiego portfolio funkcji dołączył tłumacz języków, dzięki czemu aplikacja poszerzyła jeszcze horyzonty i może zaoferować jeszcze więcej swoim użytkownikom. Za pośrednictwem HeyGen można konwertować nagrane wideo na inne języki. To ogromna rewolucja, ponieważ pozwala na tworzenie tego samego wideo w kilku wybranych językach obcych. To jeszcze nie wszystko. Narzędzie świetnie radzi sobie z modyfikacją ruchu ust aktorów. Dzięki temu uzyskujemy synchronizację ruchu warg z wypowiadanymi w innym języku słowami.

HeyGen oferuje szereg możliwości, jeśli chodzi o twórcze kreacje wideo. Jeśli nie słyszałeś o tym narzędziu, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że widziałeś stworzony za jego pośrednictwem film. Mogłeś wtedy pomyśleć, że stoi za nim rzesza filmowców, a tak naprawdę mógł to być jeden amator, który postanowił przetestować sztuczną inteligencję.

HeyGen od kuchni…jak to działa?

Zaplecze technologiczne sztucznej inteligencji jest bardzo skomplikowane. Cały proces twórczy opiewa w bardzo zaawansowane działania, aby ostatecznie powstało coś tak wyjątkowego i o niewyobrażalnych kiedyś zdolnościach. HeyGen także bazuje na skomplikowanych algorytmach AI, chociaż użytkownik tak naprawdę zupełnie tego nie odczuwa. Jego interesuje tylko to, co się odbywa na jego oczach. Sama obsługa narzędzia jest (zaryzykujmy) dziecinnie prosta. Przykładowo wystarczy wprowadzić tekst, który następnie zostanie przenalizowany przez algorytmy, po czym HeyGen wygeneruje gotowe nagranie głosowe. I to cała filozofia. Potem możemy eksperymentować z kreacjami dalej. Wybieramy aktorów, którzy mają wypowiadać wygenerowany tekst. Mimika i ruchy ust są dopasowywane do nagrania, aby efekt był możliwie jak najbardziej naturalny.

Tak naprawdę jeszcze kilka lat temu taka praca zajmowała wiele godzin i angażowała cały zespół specjalistów. Dzisiaj wystarczy kilka kliknięć, aby powstał wysokiej jakości film wideo. Do HeyGen przekonuje się coraz więcej specjalistów, którzy w ten sposób są w stanie znacząco skrócić czas i koszty swojej pracy. Ponadto to dobre narzędzie do nauki tworzenia filmów np. reklamowych. Jest to narzędzie bardzo intuicyjne i w kilka minut ogarnie je przeciętny laik.

Najważniejsze funkcje HeyGen, czyli co możesz w nim zrobić

Teraz nieco więcej o tym, co najbardziej interesuje potencjalnych chętnych do przetestowania HeyGen, czyli o tym, co to narzędzie właściwie potrafi, jak możemy je wykorzystać i co dla nas ciekawego zrobi. Warto podkreślić, że HeyGen nieustannie się rozwija i obecny pakiet możliwości nie jest zamknięty. Jest duża szansa, że w kolejnych miesiącach pojawi się w nim coś nowego.

Na chwilę obecną mamy do dyspozycji ponad 100 awatarów AI. Różnią się one pochodzeniem, wyglądem, wiekiem i przyjmowanymi pozami. Każdy z nich to prawdziwy indywidualista z charakterem, pasujący do konkretnych ról. Wybrany awatar AI będzie wypowiadał wprowadzony przez Ciebie tekst. To Ty jesteś reżyserem i scenarzystą i to od Ciebie zależy ostateczny wygląd wideo. Co więcej, wszystkie awatary AI dostępne w HeyGen bazują na autentycznych materiałach wideo, a więc wszyscy aktorzy są prawdziwi. To przekłada się na realizm wygenerowanych kreacji. Każdego awatara możesz w pewnym stopniu dostosować w własnego planu, a więc np. zmienić jego ubiór, chcąc nadać mu bardziej swobodnego lub profesjonalnego wyglądu.

Oprócz wyboru awatarów AI z dostępnej w HeyGen bazy masz możliwość stworzenia własnego. Jest to opcja „instant avatar”. Po jej wybraniu, otwiera się przed Tobą szeroki wachlarz możliwości, możesz puścić wodze fantazji i w 100% zrealizować swój projekt. No dobrze, ale jak to działa? Konieczne jest przesłanie dwuminutowego filmu, a także stosowanie się do wytycznych związanych z pracą w kamerą.

To, co może najbardziej zaskoczyć użytkowników HeyGen, to konwersja tekstu na wideo w czasie rzeczywistym. Wpisujesz więc, co powinien powiedzieć Twój awatar, po czym to się dzieje naprawdę, dodatkowo z doskonałą synchronizacją słów z ruchem warg. To bardzo sprawny i szybki proces, który nie wymaga od Ciebie technicznej wiedzy i umiejętności. Oprócz tego możesz również nagrać swój własny głos i przypisać go do swojego awatara. HeyGen pozwala na przesyłanie wcześniej stworzonych nagrań i wypowiedzi.

Kolejna funkcja polega na ożywieniu przesłanych zdjęć. W praktyce oznacza to, że postać z wgranej do HeyGen grafiki zamienia się w ruchomy obraz – porusza się i wypowiada wygenerowane kwestie.

HeyGen pozwala również na zamianę twarzy. Oznacza to, że w kilka sekund możesz stać się znanym aktorem lub superbohaterem z ulubionego filmu animowanego. Wcześniej wymagałoby to pracy profesjonalisty, który nad takim projektem spędziłby zapewne kilka długich godzin. Teraz wystarczy wybrać jedną spośród ponad 100 twarzy i gotowe.

Najnowszą funkcją HeyGen jest oczywiście tłumaczenie wideo na różne języki i to właśnie ona wzbudza obecnie najwięcej emocji. Dzięki niej użytkownicy mogą tłumaczyć treści mówione w filmach na wiele języków z zachowaniem głosu i mimiki twarzy. Zaawansowana technologia AI pozwala na zmianę ruchu warg, aby dostosować ją do wypowiadanych słów. Ta funkcja jest obecnie dostępna również w ramach testów. Użytkownik może ją wypróbować, tłumacząc 30-50-sekundowe teksty.

HeyGen wykorzystuje w możliwie jak największym stopniu dostępne technologie. Aby tekst płynnie dopasowywał się do ruchu warg awatara, można w czasie rzeczywistym ponownie narysować usta osobie mówiącej. Tak naprawdę trzeba być bardzo uważnym i krytycznym obserwatorem, aby wychwycić jakiekolwiek niedociągnięcia. Chociaż trzeba pamiętać, że to tylko technologia, która też ma prawo do niedoskonałości. Jeśli chodzi o języki, na jakie można tłumaczyć teksty, to użytkownik ma do wyboru osiem języków, w tym jest także język polski.

Zastosowanie aplikacji HeyGen

Sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej dostępna dla wszystkich. Teraz tak naprawdę to społeczeństwo musi się otworzyć na tę technologię i dać jej szansę brać czynny udział w ich codziennym życiu. HeyGen jest jednym z tych narzędzi, które można wykorzystać zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jest ono dedykowane do specjalistów i amatorów, tak więc grupa docelowa jest bardzo szeroka. Za pomocą HeyGen można tworzyć m.in. następujące treści wideo:

  • Prezentacje – to zupełnie inny wymiar prezentacji, którą można uzupełnić o animacje wideo i atrakcyjne treści wypowiadane przez realistycznych aktorów. Prezentacje stworzone w HeyGen nie tylko ułatwiają przekazywanie i przyswajanie informacji, ale zwyczajnie angażują i dzięki oryginalnym kreacjom potrafią zainteresować już od pierwszych sekund
  • Treści na media społecznościowe – jeśli zależy Ci na przyciągnięciu kolejnych obserwujących, to warto się postarać o tworzenie bardziej oryginalnych kreacji. HeyGen przyda się do generowania ciekawych wideo, które odbiegają od tych standardowych publikowanych przez konkurencję
  • Filmy reklamujące produkty i usługi – w HeyGen masz do dyspozycji ponad 300 szablonów i ponad 100 awatarów AI, dzięki którym w kilka chwil stworzysz film prezentujący atuty Twoich produktów
  • Filmy instruktażowe – są to treści, których największym wyzwaniem jest łatwy przekaz skomplikowanej często wiedzy. HeyGen uprasza trudne treści i pomaga przekształcić je w ciekawe i angażujące wideo. W ten sposób łatwiej jest uzyskać zamierzony efekt, a więc – dotarcie do odbiorcy, który rozumie to, co mu chcesz przekazać
  • Reklamy – branża reklamowa nie jest łaskawa, ponieważ jest niezwykle konkurencyjna i trzeba wykazać się niebywałą kreatywnością, ale też sprytem, aby zostać zauważonym. HeyGen oferuje szereg różnych możliwości, pozwala w kilka chwil stworzyć reklamę wideo z charyzmatycznym bohaterem mówiącym w wybranym przez Ciebie języku
  • Treści szkoleniowe – HeyGey to przydatne narzędzie dla wykładowców, nauczycieli i szkoleniowców, którzy często na przygotowanie materiałów poświęcają wiele godzin, a nawet dni. W HeyGen wystarczy kilka kliknięć, aby powstały naprawdę wartościowe treści i ciekawa forma przekazu

HeyGen wypracował sobie dużą przewagę nad konkurencyjnymi narzędziami o podobnym przeznaczeniu. Przekonuje do niego fakt, że jest on bardzo łatwy w użyciu. Interfejs jest przyjazny użytkownikowi, nie trzeba być technologicznym freakiem, żeby ogarnąć tę aplikację. Oczywiście to, co ją wyróżnia, to też długa lista funkcji, wysoka jakość wideo i duże możliwości personalizacji. Warto jest ją przetestować nie tylko w pracy, ale też dla fanu.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej