Blog IT, Blog Marketing

Developer Magento. Czym się zajmuje?

Developer Magento. Czym się zajmuje?

Joanna Wasiak , 02.05.2023 r.

Developer Magento to kolejne stanowisko, które w dobie rozwoju e-commerce, jest dość popularne. Od roku 2020 internetowy rynek e-commerce stale się rozwija i globalnie przyspiesza. Codziennie powstaje wiele nowych sklepów internetowych, wykorzystując właśnie silnik Magento. Czy developer Magento to zawód przyszłości? Sprawdzimy!

W artykule wymieniono:

  • Czym jest Magento?
  • Kim jest developer Magento i czym się zajmuje?
  • Podstawowe wymagane umiejętności na stanowisko developera Magento

Czym jest Magento?

Magento jest jednym z najczęściej używanych frameworków e-commerce na świecie, a jego wykorzystanie stale rośnie na przestrzeni lat. Gdy wersja 2 frameworka stanie się de facto standardem, wiele istniejących stron internetowych zostanie zaktualizowanych do najnowszej wersji. Od 2020 r. za rozwój Magento odpowiedzialna jest firma Adobe.

W grudniu tego samego roku pojawiły się wyniki badań, które mówiły, że 10% stron internetowych, które powstały na całym świecie, jest opartych właśnie na silniku Magento. To wielopoziomowa platforma e-commerce, która pozwala nie tylko na administrowanie sklepem, zarządzanie bazami danych klientów, ale także na przygotowywanie skutecznych działań marketingowych, przygotowanie analiz i raportów oraz obsługę płatności.

Kim jest developer Magento i czym się zajmuje?

Programista Magento jest odpowiedzialny za tworzenie, utrzymywanie i ulepszanie witryn internetowych e-commerce swoich klientów. Ich odpowiedzialność jest ogromna, ponieważ przez większość czasu strony Magento generują duże przychody. W momencie, w którym wydarzy się nieprzewidziana awaria, jego rolą jest przywrócenie pełnej funkcjonalności systemu, w jak najkrótszym czasie.

Chociaż Magento zostało opracowane przy użyciu języka PHP, rozmiar i złożoność tego frameworka wykracza poza podstawową wiedzę o PHP. Trzeba się nauczyć zupełnie nowego paradygmatu i nowej logiki. Gdy strona postawiona na Magento zacznie niedomagać, przychody klientów drastycznie spadają. Rolą developera Magento będzie jak najszybsze zdiagnozowanie problemu i naprawienie go, by klienci mogli szybko nadrobić utracony przychód

Rola programisty Magento to nie tylko naprawianie awarii, ale również rozwijanie i instalacja funkcjonalności, aktualizacja bieżącego oprogramowania, regularne wyszukiwanie problemów z bezpieczeństwem i instalacja odpowiednich łatek, wdrażanie własnych pomysłów i rozwiązań, które ułatwią klientom wybicie się ponad konkurencję i w efekcie większe przychody.

Podstawowe wymagane umiejętności na stanowisko developera Magento

Co powinien umieć developer Magento? Przede wszystkim, podstawą jego pracy oprócz świetnej znajomości języka programowania PHP, jest też JavaScript oraz bardzo dobra znajomość i rozumienie zasad programowania obiektowego. Dobrze, jeśli ubiegając się o takie stanowisko, będzie miał certyfikat potwierdzający jego umiejętności z silnikiem Magento, ale nie jest on konieczny.

Oprócz umiejętności technicznych związanych z obsługą Magento osoba ubiegająca się o pracę na tym stanowisku musi być odporna na presję, musi działać szybko i efektywnie, by naprawić pojawiające się błędy w jak najkrótszym czasie. Atutem będzie tez kreatywność, która pomoże przyszłemu programiście Magento projektować i wdrażać własne rozwiązania systemowe i usprawnienia oraz analityczne myślenie.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej