Blog IT, Blog Marketing

Tworzenie sieci kontaktów na portalach kariery

Tworzenie sieci kontaktów na portalach kariery

TeamQuest 28.07.2016 r.

Internet, portale kariery są coraz częściej postrzegane jako narzędzie do realizowania projektów rekrutacyjnych. Kandydat niejako musi być obecny „w sieci”, jeżeli poważnie myśli o rozwoju zawodowym. Sama obecność to jednak w wielu przypadkach zbyt mało, ważne są nasze sieci kontaktów, jakie tworzymy z rekruterami. Poniżej o tym, na co trzeba zwrócić uwagę:

Zoptymalizuj swój profil

Przed wysłaniem zaproszenia do kontaktu, warto upewnić się, że nasz profil wypełniony jest niezbędnymi informacjami. Profil powinien posiadać informacje zbliżone do CV. Jeżeli nasz profil składa się jedynie z imienia i nazwiska, nie posiada danych o zatrudnieniu, to rekruter raczej nie zainteresuje się naszą osobą; uzna, że jest to profil śmieciowy. Dobrze prowadzony profil jest atrakcyjny dla rekrutera. Taki pełny profil to niejako potwierdzenie tego, że kandydatowi zależy na rozwoju zawodowym i że jest otwarty na rozmowę w sprawie udziału w projekcie rekrutacyjnym.

Znajdź swoją sieć

Masowanie wysyłanie zaproszeń do kontaktów do wszystkich osób zajmujących się rekrutacją jest zadaniem bezcelowym. Skoro zajmujemy się na przykład programowaniem, to warto kontaktować się z rekruterami, którzy prowadzą tego typu projekty, są specjalistami w tej dziedzinie. Tworzenie na siłę sieci przypadkowych kontaktów tworzy wrażenie pewnej desperacji z naszej strony, braku przemyślenia pewnych działań. Ponadto kontakt z rekruterami „z branży” to możliwość wzięcia udziału w projektach rekrutacyjnych zgodnych z naszymi kwalifikacjami. Rekruter zajmujący się projektami dla branży budowlanej raczej nie będzie miał dla nas oferty pracy, jeżeli zajmujemy się programowaniem.

Pomóż im, oni pomogą Tobie

Pomóż im, oni pomogą Tobie

Widzisz, że rekuter szuka programisty Javy, a Ty specjalizujesz się w PHP 7.0? Ta rekrutacja nie jest dla Ciebie, ale być może Twój znajomy szuka pracy z tym językiem. Warto przekazać taki kontakt do rekrutera. Rekomendacje w wielu przypadkach to podstawa dotarcia do najlepszych kandydatów. Twoja pomoc będzie doceniona i kiedy tylko znajdzie się oferta pracy zbieżna z Twoimi kwalifikacjami, rekruter zwróci się do Ciebie z pytaniem o chęć wzięcia udziału w danym projekcie.

Portale kariery pozwalają na łatwiejsze zdobycie interesującej nas oferty pracy. To również wygoda, ponieważ nie musimy wysyłać CV na ogłoszenia o pracę. Pamiętać należy jednak o tym, że należy tworzyć sieci kontaktów, który oparte są na obustronnej wymianie informacji.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej