Blog IT, Blog Marketing

Ile zarabia programista Golang?

Ile zarabia programista Golang?

Joanna Wasiak , 20.10.2022 r.

Programiści są znani ze swoich zarobków. To też powoduje, że wiele osób zachęconych godziwą płacą zmienia branżę na IT. Dziś weźmy pod lupę programistów Golang, języka programowania, który staje się prawdziwą konkurencją – wiele firm przechodzi na Go, dlatego też już niebawem czeka nas na rynku IT wysyp projektów Golang. Ile możesz zarobić jako programista Go?

W artykule wymieniono punkty:

  • Kim jest Golang Developer i czym się zajmuje?
  • Ile może zarobić programista Go?
  • Czy Golang może być językiem programowania przyszłości?

Kim jest Golang Developer i czym się zajmuje?

Go ma tę zaletę, że doskonale sprawdza się w takich projektach, w których serwery muszą obsługiwać dużą liczbę żądań na raz. Model współbieżności i zużycie pamięci Go sprawia, że ​​doskonale sprawdza się w przypadku dużych obciążeń. Developer Go może dość łatwo tworzyć duże strony internetowe, aplikacje i oprogramowanie przy użyciu języka Go, który jest przydatny wszędzie tam, gdzie ważne będzie szybkie i efektywne skalowanie.

Go jest językiem chmury, powstało w nim wiele narzędzi, takich jak Docker, Kubernetes, czy Terraform. Rozwój technologii chmurowej powoduje, że korporacje coraz częściej korzystają z Go, a developerzy Go coraz częściej są poszukiwani na rynku IT. W związku z brakiem specjalistów programujących w Golangu, stawki wynagrodzenia dla developerów Go są atrakcyjne i zachęcają do zapoznania się z projektami, w których wymagana jest znajomość tego języka. Będą to głównie projekty DevOpsowe.

Ile może zarobić programista Go?

Programiści Golanga, w zależności od projektu mogą zarobić nawet między 20-40.000 netto, jeśli mają odpowiednie doświadczenie. Skąd wynikają tak atrakcyjne stawki? Jak wspomnieliśmy, projekty chmurowe z wykorzystaniem Go rozwijają się i zapotrzebowanie na developerów z Go jako podstawowym językiem programowania wzrasta. Projekty chmurowe są przyszłością IT, ale już teraz boleśnie daje się odczuć brak specjalistów w tej dziedzinie.

To właśnie dlatego stawki na programistów Go są tak wysokie – by zachęcić jak największą ilość specjalistów do przebranżowienia się. Nic w tym dziwnego – Go jest efektywny, szybki i nie obciąża procesora w takim stopniu, jak inne języki programowania. Co więcej, rozwijająca się technologia aplikacji chmurowych wręcz wymusza na developerach znajomość obsługi narzędzi DevOpsowych, które pisane są w języku Go.

Czy Golang może być językiem programowania przyszłości?

Go znajduje się w pierwszej dziesiątce najbardziej lubianych języków oraz w pierwszej trójce najpopularniejszych języków programowania na GitHubie pod względem ilości gwiazdek. Co to oznacza? Popyt na Golanga jest więc coraz większy. Go łączy w sobie statyczne typowanie i wydajność C/C++ oraz czytelność i funkcjonalność Pythona i JS. Czy warto wykorzystać popularność Golanga i zacząć się go uczyć już teraz? Zdecydowanie! Być może nie jest on polecany jako pierwszy język programowania, ale tym, którzy poznali tajniki projektowania kodu, radzimy zainteresować się Go już dzisiaj!

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej