Blog IT, Blog Marketing

7 narzędzi do tworzenia contentu video. Jak rozwinąć content marketing zgodnie z najnowszymi trendami?

7 narzędzi do tworzenia contentu video. Jak rozwinąć content marketing zgodnie z najnowszymi trendami?

Zuzanna Kochel , 29.12.2021 r.

Content marketing obecnie coraz mocniej zmierza w kierunku promowania video contentu. Trudno się temu dziwić, nawet najpiękniejsze zdjęcia produktowe nie zastąpią wrażeń z użytkowania produktu na żywo, co częściowo może zastąpić np. specjalnie przygotowana instrukcja wideo jak poprawnie nakleić tapetę do ściany, by wytrzymała wiele lat, jak zapewnia producent. Popularność filmików wideo w listingach produktowych zwiększa się z każdym rokiem.

W dzisiejszym artykule pokażemy 7 łatwych narzędzi do tworzenia contentu wideo, które ułatwią kręcenie filmików, a tym samym, znacząco zwiększą zasięgi Twoich postów w social mediach, co finalnie przełoży się na wzrost zainteresowania produktem. Jak rozwinąć content marketing zgodnie z najnowszymi trendami? Poznaj narzędzia, które zmienią Twoją komunikację wizualną w kilka minut!

Canva

Canvę można kojarzyć jako program, który umożliwia tworzenie formatów graficznych na social media, dokumentów w PDF oraz grafik o dowolnym rozmiarze. Posiada ogromną bazę zdjęć, elementów i efektów, dzięki czemu można łatwo i szybko stworzyć w niej szablon na stronę www czy grafikę na każdą okazję. Niewielu wie, że Canva ma także opcję tworzenia krótkich filmików wideo w formacie mp4, które można wykorzystać np. jako relację na Facebooku swojej marki. Montaż wideo w Canvie jest łatwy i zupełnie darmowy, ale dla lepszych efektów warto wykupić Canvę PRO.

Instagram Reels

Cały świat (a od sierpnia 2021 także Polska) oszalał na punkcie rolek! Czym jest wbudowana w Instagrama funkcja Instagram Reels? To coś więcej niż IG stories, w IG Reels możesz stworzyć krótki filmik (15, 30 i 60 s), dodać do niego muzykę oraz efekty specjalne. Filmiki z rolek zapisują się w zakładce IG TV, dlatego nie znikają po 24 godzinach jak Instagram Stories i można do nich wrócić w dowolnym momencie. Co jest ważne — algorytm Instagrama bardzo lubi rolki, dlatego jeśli zależy Ci na dobrym content video, który zwiększy zainteresowanie Twoim produktem, nie wahaj się ani dnia dłużej! W sieci znajdziesz wiele poradników na temat tego, jak tworzyć skuteczne i chwytliwe rolki.

CupCut

CupCut jest darmową aplikacją, dzięki której łatwo i szybko stworzysz krótkie wideo z niesamowitymi efektami dźwiękowymi i graficznymi. To właśnie dlatego jest tak popularna, zwłaszcza wśród użytkowników Tik-Toka. Największą zaletą aplikacji jest przyjazny interfejs oraz dostęp do mediów w telefonie, dzięki czemu możesz wykorzystać ulubioną piosenkę jako podkład muzyczny, Oprócz tego, pozwala na regulowanie długości trwania wideo, ma wbudowane naklejki i napisy, które znacznie ułatwią kręcenie filmików bez konieczności tworzenia do nich dodatkowych napisów. W sieci również znajdziesz wiele tutoriali, które pomogą Ci wykorzystać cały potencjał tej aplikacji.

Toonly/Doodly

Doondy wykorzystuje technikę graficznego rysunku (doodles), by szybko stworzyć krótkie rysunkowe animacje whiteboard, blackboard, glassboard oraz greenboard videos. Jedynym kolorem w tych animacjach jest tło, a tworząc krótkie filmiki w Doodly wykorzystujesz bazę rysunków dostępną w programie lub rysujesz własną kreskówkę, a nastepnie wykorzystujesz funkcję Doodly Smart Draw technology, by stworzyć ścieżki punktowe, które następnie przeniesiesz na ekran wideo. Program pozwala także na dodanie własnego podkładu głosowego do animacji za pomocą jednego kliknięcia oraz może być zainstalowany na wielu komputerach naraz.

Toonly działa w bardzo podobny sposób, ale pozwala na stworzenie kolorowej krótkiej animacji graficznej, z wykorzystaniem bazy grafik i elementów programu. To od Ciebie zależy, czy chcesz rozwijać swoją markę przy pomocy kolorowego contentu video, czy pozostaniesz wierny klasycznym czarno-białym animacjom. Oba programy są płatne, ale zanim zdecydujesz się na wykupienie płatnej wersji programów, możesz przetestować je przez miesiąc za niższą cenę, z gwarancją pełnego zwrotu pieniędzy.

Powtoon

To narzędzie zbudowane na platformie Azure, które pozwala stworzyć wideo komunikację dla wszystkich odbiorców w łatwy i przystępny sposób. Za pomocą wideo wykonanego w Powtoon możesz wzbogacić prezentację wykonaną w Microsoft Powerpoint lub stworzyć ze swojej prezentacji atrakcyjne wideo z linkiem do śledzenia, które przyciągnie uwagę słuchaczy. Powtoon jest jednak zarezerwowane dla użytkowników Microsoft Office 365, dlatego świetnie sprawdzi się w agencjach reklamowych, które mają wykupione pakiety Microsoft.

InShot

To kolejna aplikacja stworzona z myślą o użytkownikach Instagrama. Służy do obrabiania wideo, które bez problemu nagrasz telefonem. InShot pozwala na:

• dostosowanie rozmiaru wideo, prędkości oraz długości filmu,

• wstawienie napisów i naklejek oraz nałożenie filtrów na całe wideo lub jego część.

Aplikacja jest chętnie wykorzystywana przy tworzeniu wideo contentu na Instagram. Jest zupełnie darmowa i polskojęzyczna, dlatego korzystają z niej nie tylko mikro przedsiębiorcy, którzy chcą rozwinąć swoją markę, ale także influencerzy oraz osoby zajmujące się zawodowo content marketingiem.

Nuke

Nuke to program stworzony przez firmę The Foundry, który miał swój niemały udział w powstaniu takich produkcji filmowych, jak: AVATAR czy Jurassic World. Producenci wypuścili niekomercyjną wersję, która mimo ograniczeń w rozdzielczości do HD pozwala na wykorzystanie innych funkcji tego programu, takich jak: korekcja kolorów, wycinanie jednolitego tła oraz modelowanie obiektów i całych scen w 3D. Jest to jednak dobra zabawa dla doświadczonych twórców wideo contentu. Warto go wypróbować dopiero wtedy, gdy opanuje się tworzenie filmów wideo w podstawowych programach i aplikacjach do obróbki filmów.

Wideo content to zdecydowanie trend na rok 2022, który warto wprowadzić do swojej komunikacji wizualnej marki oraz w działaniach marketingowych firmy. Wprowadzenie Instagram Reels sprawiło, ze zdjęcia i grafiki nie są już tak dobrze pozycjonowane, jak krótkie filmiki wideo, czyli rolki. Dla jednych zabawa z filmami to coś, co szybko staje się ich pasją i doskonalą się w tworzeniu coraz to lepszych filmików, Dla drugich konieczność tworzenia filmów i animacji jest czymś trudnym do nauczenia się, ale dzięki ww. programom nauka będzie znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza, niż może się wydawać.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej