Blog IT, Blog Marketing

Oracle zachęca do chmury

Oracle zachęca do chmury

Marcin Sarna , 25.06.2021 r.

Dzięki Oracle Support Rewards firma ma nadzieję skłonić klientów korzystających z własnej infrastruktury do przenoszenia usług do Oracle Cloud Infrastructure.

Oferta ciekawa ale z zastrzeżeniami

Jak się okazuje, w ramach nieustającego zachęcanie do przechodzenia w środowiska chmurowe firma Oracle jest nawet skłonna zaoferować zwrot do jednej trzeciej nowych wydatków na infrastrukturę Oracle Cloud (OCI) obecnym klientom w ramach programu, który nazywa „Oracle Support Rewards”.

Oczywiście istnieją pewne zastrzeżenia „małym druczkiem”: zniżka nie może przekroczyć wydatków klienta za usługi licencjonowania technologii Oracle on-premises, a poziom 33% rabatu jest dostępny tylko dla klientów z umowami licencyjnymi Oracle Unlimited. Inni będą musieli zadowolić się odliczeniem 25% wydatków z OCI od kwalifikujących się kosztów wsparcia.

Zaskoczenie? Ceny będą znane publicznie.

Niemniej jednak ten ruch jest tak nietypowy dla Oracle, że według jednego z dyrektorów Oracle, skłonił ludzi w firmie do pytania: Czy z Larrym wszystko w porządku?. Prezes Oracle Larry Ellison jest jednak najwyraźniej pewny tego co robi. Podczas wideokonferencji, na której przedstawił program, zrobił coś przeciwnego do swoich konkurentów - unikał zbędnych wirtualnych fajerwerków i siedział samotnie w prosto umeblowanym pokoju oświetlonym blaskiem ekranu jego komputera.

Oracle Support Rewards umożliwia zmianę przeznaczenia wydatków na wsparcie i uzyskanie kredytów podczas korzystania z chmury Oracle. Można też łączyć tą ofertę z rabatami ilościowymi OCI.

Wydaje się, że te rabaty ilościowe będą jednak jasno określone dopiero w jakiejś przyszłości.

Wiele osób w naszym biznesie nie publikuje cen, nie wskazuje na poziomy rabatów. To coś, co negocjujesz indywidualnie ze swoim sprzedawcą. Odchodzimy od tego: będziemy obniżać cenniki, publikować zarówno je jak również standardowe rabaty ilościowe i przede wszystkim - płacić na bieżąco.

Oracle wprowadza zmianę, ponieważ klienci chcą, aby rabaty były przejrzyste. Ellison zauważa: [cte]Nasz model biznesowy zachęcał naszych klientów do negocjacji ponieważ cena katalogowa a rzeczywista były znacząco różne. Można było negocjować naprawdę duże rabaty.[/cite]

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o chmurę… i pieniądze

Według Roya Illsleya, głównego analityka w firmie Omdia, Oracle próbuje się odnaleźć w erze chmury. Oracle przyjrzała się temu, co mówili jej klienci, i odpowiedziała w bardzo nietypowy dla Oracle sposób. Oferta jest naprawdę nadzwyczaj hojna jak na tą firmę.

Dla Dave'a McCarthy'ego, wiceprezesa ds. badań w zakresie usług w chmurze i infrastruktury brzegowej w IDC Oracle zdaje sobie sprawę, że musi wyjść poza swoją strefę komfortu i myśleć inaczej niż inni dostawcy usług w chmurze. Oracle robi to już za pomocą programów, takich jak Bring Your Own License (BYOL), umożliwiających klientom korzystanie z istniejących licencji lokalnych w Oracle lub dowolnej innej chmurze. Innym przykładem jest Cloud@Customer, dedykowany obszar oferujący pełną obsługę, rozliczenia i SLA działający w chmurze publicznej ale fizycznie usytuowany w centrum danych klienta. Wydatki na takie usługi ja właśnie Cloud@Customer kwalifikują się również do nagród Oracle Support Rewards, więc [url/praca-w-it/k/Oracle&titleOfUrl=Oferty pracy]klienci[/url] z aplikacjami on-premises mogą przenieść je do chmury, jednocześnie zachowując je lokalnie i obniżając koszty pomocy technicznej.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej