Blog IT, Blog Marketing

createIT

createIT

Marcin Sarna , 10.03.2021 r.

TeamQuest od 12 lat zajmuje się rekrutacją do IT. Śledzimy ruch na rynku, budujemy bazy danych oraz kontaktów. Dziś jesteśmy ekspertami w rekrutacjach pracowników IT, marketingu on-line oraz kadry zarządzającej.

Co nas cechuje?

  • 100-procentowy polski kapitał;
  • lata obecności na rynku;
  • prawdopodobnie największa baza specjalistów IT oraz marketingu on-line, zawierająca ponad 50 000 kandydatów;
  • setki zatrudnionych pracowników oraz prowadzonych projektów.

Zobacz jak prosto pozyskamy dla Ciebie pracownika.

Rozmawiamy z Julitą, która od 7 lat jest związana z createIT. Odpowiada w tej firmie między innymi za optymalizację procesów wewnętrznych i rekrutację. Na własnej skórze doświadczyła co oznacza wzrost firmy z 8 do 80 osób - i wciąż rośnie :) Prywatnie fanka piłki nożnej oraz podróży, ze specjalnym wskazaniem na Azję Południowo-Wchodnią.

Czym zajmuje się createIT, gdzie się znajdujecie, czy jesteście dużą firmą?

Jesteśmy software house-m, który od ponad 15 lat tworzy aplikacje, systemy internetowe i intranetowe oraz strony internetowe dopasowane do indywidualnych wymagań i specyfiki środowiska pracy naszych Klienta. Z ponad 80 developerami na pokładzie, nasza firma od lat jest stabilnym i godnym zaufania partnerem IT dla klientów z całego świata, w tym z Polski. Pracujemy w kilku technologiach, ale jesteśmy ekspertami Symfony, WordPress, React, Flutter, OXID i Blockchain. Tworzymy trwałe, skalowane rozwiązania, które są w stanie sprostać dużemu ruchowi i zmiennym potrzebom organizacji naszych Klientów i ich otoczenia biznesowego. Główna siedziba createIT znajduje się w Warszawie

Jak się u Was pracuje?

Duży nacisk kładziemy na to aby pracowało się u nas przede wszystkim dobrze. Bardzo ważna jest dla nas kultura organizacyjna i atmosfera pracy. Nawet teraz w sytuacji, w której w dużej mierze nasze zespoły pracują zdalnie tak ułożyliśmy komunikacje w zespołach, codzienne spotkania aby nie zgubić naszego flow. Nasze biuro, w czasie pandemii, jest otwarte a nasi pracownicy mogą zawsze z niego korzystać, oczywiście zachowując reżim sanitarny. Nie wszyscy mogą komfortowo pracować z domu, więc staramy się im udostępniać i zapewnić komfortowe miejsce do pracy.

Jak zaczęła się Wasza współpraca z TeamQuest?

Współpracę rozpoczęliśmy 3 lata temu w okresie kiedy nie mieliśmy specjalisty do HR, a mierzyliśmy się z dużymi potrzebami rekrutacyjnymi. Wysłałam wtedy masę zapytań do agencji headhunterskich. TeamQuest był najszybszy. Szybko otrzymałam odpowiedź i zaczęliśmy wspólnie realizować nasze HR zadania.

Czy mieliście doświadczenia z innymi agencjami, jak TeamQuest wypada na ich tle?

Na przestrzeni lat mieliśmy okazję współpracować z wieloma agencjami o podobnym charakterze do Waszego. Tylko TeamQuest wraz z i jeszcze jedną agencją są obecni na stałe w naszych działaniach. Wieloletnia współpraca i projekty, które już zrealizowaliśmy sprawiają, że każdy kolejny zaczynam od skierowania zapytania do Was.

Czy szukacie aktualnie jakichś pracowników?

Tak, rynek IT jak doskonale wiecie jest bardzo dynamiczny, więc już na stałe mamy otwarte 2 rekrutacje na stanowiska programistyczne, które u nas biorą udział w większości projektów. Są one związane z PHP: jest to Symfony Developer i Mid PHP Developer (Laravel, Wordpress i nie tylko).

Jak widzicie przyszłość swojej branży?

Tak jak wspomniałam nasza branża od dłuższego czasu była i jest bardzo dynamiczna, pandemia dodatkowo „podkręciła” tempo zmian. Klienci coraz chętniej korzystają z usług outsourcingu czyli “podnajęciu” zasobów ludzkich, które zrealizują założenia ich projektów. Unikają już pracy z freelancerami, chcą współpracować z ludźmi, którzy funkcjonują już w zorganizowanej strukturze. Jednocześnie firmy coraz częściej dostrzegają potrzebę optymalizacji swoich struktur i „oddają” swoje projekty w ręce sprawdzonych partnerów biznesowych. Poszukują kompleksowych rozwiązań i rozbudowanych kompetencji w software house’ach.

Co powiedzielibyście komuś kto chciałby z Wami pracować?

createIT to firma, którą ponad 15 lat temu stworzyło dwóch programistów i którzy od tamtego czasu nieprzerwanie ją rozwijają. „Programistyczny” punkt widzenia był dla nas istotny, a przede wszystkim był dla nas zrozumiały. Skupiamy się na realizacji projektów naszych Klientów i tworzeniu własnych produktów a wszystko w „niezbiurokratyzowanej” atmosferze.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej