Blog IT, Blog Marketing

Specjaliści TeamQuest - Robert Grabowski

Specjaliści TeamQuest - Robert Grabowski

Marcin Sarna , 29.01.2021 r.

TeamQuest od 12 lat zajmuje się rekrutacją do IT. Śledzimy ruch na rynku, budujemy bazy danych oraz kontaktów. Dziś jesteśmy ekspertami w rekrutacjach pracowników IT, marketingu on-line oraz kadry zarządzającej. Co nas cechuje?

• 100-procentowy polski kapitał;

• lata obecności na rynku;

• prawdopodobnie największa baza specjalistów IT oraz marketingu on-line, zawierająca ponad 50 000 kandydatów;

• setki zatrudnionych pracowników oraz prowadzonych projektów.

Zobacz jak prosto pozyskamy dla Ciebie pracownika.

Kim jest Robert Grabowski?

Bioelektromagnetikus – mózg elektryczny, ciało biologiczne i serce magnetyczne. A na poważnie to odkąd pamiętam zajmuję się sprzedażą i nawiązywaniem dobrych relacji z klientami. Mając 16 lat prowadziłem wykłady dla kilkuset ludzi, potem był multi-level marketing (m.in. Oriflame, Amway), samodzielnie prowadziłem nawet zakład stolarski. Zajmowałem się sprzedażą bezpośrednią (materace, filtry, odkurzacze). Także to co mnie definiuje to przede wszystkim wieloletnia sprzedaż klasyczna i bezpośrednia.

Jak trafiłeś do TeamQuestu?

Żona powiadomiła mnie o wewnętrznej rekrutacji. Zgłosiłem się, sama rekrutacja była dość trudna, trzyetapowa. Nie podchodziłem do tej pory do rekrutacji w sektorze IT ale sprzedawałem całe życie więc stwierdziłem, że spróbuję swoich sił.

Czym się obecnie zajmujesz w TeamQueście, czy cały czas miałeś ten sam zakres obowiązków?

Cały czas zajmuję się sprzedażą i utrzymywaniem relacji z klientami. U nas każdy handlowiec ma też rolę project-managera co wynika z podejścia do traktowania każdej rekrutacji jako osobnego projektu. Trzeba tym zarządzać i we wrażliwych momentach musimy motywować klienta do – na przykład - szybszego podejmowania decyzji.

Czym powinien cechować się dobry IT recruiter?

Dobry rekruter powinien zajmować się tym samym co dobry sprzedawca. Musi go cechować systematyczność w codziennej pracy oraz zaangażowanie, do tej pracy trzeba mieć serce i włączyć „chciejstwo”. Do tego chęć rozwoju i wola głębokiego wniknięcia w każdy proces rekrutacji żeby wyciągnąć informacje cenne dla nas i klienta.

Co było Twoim największym sukcesem?

Pamiętam takie spotkanie u klienta, gdzie spotkałem się z prawie całym zarządem (szef finansowy, HR manager, szef IT). To była i jest firma polska z dużym kapitałem. Szukali konsultanta SAPowego do wdrożenia nowego systemu. Zaczęli od zadawania trudnych pytań w rodzaju „który system bym im rekomendował, nie tylko od strony samego kandydata ale także i późniejszej obsługi i serwisu tego systemu”. Wskazałem jakie są systemy ERP i jakie najbardziej polecam. Wybrałem im SAPa bo było najwięcej dostępnych konsultantów – udało się w tydzień zrekrutować idealnego kandydata. Jak się potem okazało ta osoba została u nich od razu menedżerem IT. Co więcej, potem dostała nagrodę od SAP za najbardziej innowacyjne i nowoczesne wdrożenie „małego” SAPa w Europie.

Czy ta praca Ci się nie znudziła, jak sobie radzisz z rutyną?

Rutyna zawsze puka do drzwi, szczególnie jak się dłużej pracuje w jednej firmie. Ale jeśli człowiek się codziennie uśmiecha to ma na wszystko świeże spojrzenie. Pomaga też to, że TeamQuest to mała organizacja, w której ma się wpływ na rozwój i zmiany a to nie pozwala się nudzić.

Jakie zmiany Covid wymusił w Twojej pracy?

Powiedziałbym, że nawet nie tyle co wymusił ale przyśpieszył – digitalizacja i tak była planowana przez wiele firm. Skończyło się odkładanie tego na później. Nastąpiła priorytetyzacja pracy zdalnej. Na szczęście sam TeamQuest już wcześniej był przygotowany do pracy zdalnej przez co moja organizacja pracy nie musiała doświadczać jakichś rewolucyjnych przemian.

Co powiedziałbyś osobom zastanawiającym się nad pracą w charakterze rekrutera IT w TeamQueście?

Taka osoba ma szansę na pozyskanie bardzo dużej ilości profesjonalnej wiedzy i doświadczenia. Będzie miała nie tylko możliwość pozostania w firmie ale i owocnego rozwoju osobistego. Nasi byli pracownicy pracują w największych organizacjach jako wewnętrzni menedżerowie od rekrutacji IT. Praca w TeamQuest to więc także świetna trampolina do dalszej kariery.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej