Blog IT, Blog Marketing

Te języki programowania zapewnią Ci pracę natychmiast!

Te języki programowania zapewnią Ci pracę natychmiast!

TeamQuest 05.07.2018 r.

Zapotrzebowanie na programistów z roku na rok staje się coraz większe z powodu niezwykle dynamicznego rozwoju technologicznego. Firmy z sektora IT robią wszystko, aby znaleźć specjalistów. Nie oszczędzają nawet na darmowych kursach, które pozwalają na przeszkolenie pracownika w celu późniejszego zatrudnienia. Warto jednak pamiętać, że wybór języka programowania ze względu na różne rozwiązania, może być utrudniony. Postanowiliśmy zatem ułatwić wybór poprzez stworzenie listy najbardziej przyszłościowych i pożądanych na rynku języków programowania.

Java

Obecnie jeden z najbardziej pożądanych języków w sektorze IT. W związku z tym programiści Javy mogą liczyć na zarobki sięgające nawet 20 tysięcy złotych miesięcznie. Bardzo dużą zaletą tego języka jest ogrom darmowych informacji oraz kursów dostępnych w internecie. Początkujący programiści Javy mogą również liczyć na pomoc rozbudowanej społeczności dostępnej na forach internetowych, czy na portalach społecznościowych.

JavaScript

Język, którym powinien dobrze operować każdy specjalista Front End-u. Każdego dnia powstają coraz to bardziej zaawansowane rozwiązania w internecie. Tworzenie funkcjonalności w aplikacjach webowych czy mobilnych opiera się najczęściej właśnie ja JavaScripcie. Na rynku istnieje jednak bardzo duża luka, dlatego firmy zdecydowane są nawet na zatrudnienie pasjonatów JavaScript bez doświadczenia w celu późniejszego przeszkolenia.

PHP

Z drugiej strony mamy Back End i niedobór programistów operujących językami działającymi po stronie serwera. PHP to skryptowy język programowania, który może zostać zaimplementowany w kodzie HTML. Mediana zarobków programisty PHP to obecnie nawet 6 tysięcy złotych miesięcznie.

SQL

Kolejnym językiem, którego znajomość praktycznie od razu gwarantuje zatrudnienie w firmie IT to SQL. Służy do tworzenia, zarządzania oraz modyfikowania baz danych. SQL wykorzystuje się praktycznie wszędzie - zaczynając od prostych sklepów internetowych, po systemy biurowe i kończąc na wielkich portalach społecznościowych typu Facebook, czy Instagram.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej