Blog IT, Blog Marketing

100 mld wiadomości dziennie

100 mld wiadomości dziennie

Marcin Sarna , 02.11.2020 r.

WhatsApp bije rekordy popularności.

Facebookowy komunikator

WhatsApp, popularna aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych należąca do Facebooka, dostarcza obecnie około 100 miliardów wiadomości dziennie. Tak przynajmniej wynika z informacji przekazanych przez prezesa firmy Marka Zuckerberga w ramach cokwartalnej informacji dotyczącej wyników finansowych.

Ten rekord 100 miliardów wiadomości na WhatsApp padł w zeszłego sylwestra. To dzień, w którym WhatsApp zazwyczaj osiąga szczyt swoich wskaźników, a jak wielu z was może pamiętać, także czas, w którym usługa zwykle cierpiała na usterki w ostatnich latach. No, z wyjątkiem właśnie ostatniego sylwestra.

WhatsApp niczym Chrome

W świecie przeglądarek internetowych Chrome właściwie nie ma już konkurencji. Podobna sytuacja występuje na rynku komunikatorów. W tym momencie WhatsApp po prostu konkuruje ze sobą. Facebook Messenger i WhatsApp były używane łącznie do wymiany 60 miliardów wiadomości dziennie od początku 2016 roku.

Tim Cook, dyrektor generalny Apple, powiedział w maju, że iMessage i FaceTime odnotowały rekordowe statystyki, ale nie ujawnił konkretnych danych. Ostatnim razem, gdy Apple udostępniło tę liczbę, było to daleko w tyle za ówczesnym wykorzystaniem WhatsApp. WeChat, który również zgromadził ponad 1 miliard użytkowników, bez wątpienia także jest daleko z tyłu za WhatsApp pod względem dziennej liczby wiadomości.

Z perspektywy czasu

Na początku 2014 roku WhatsApp był używany do wymiany około 50 miliardów SMS-ów dziennie, jak ujawnił wtedy ówczesny dyrektor generalny Jan Koum. W tym czasie WhatsApp miał mniej niż 500 milionów użytkowników.

Obecnie WhatsApp ma ponad 2 miliardy użytkowników, a przynajmniej w Indiach, największym rynku użytkowników, jego popularność przewyższa popularność każdej innej aplikacji na smartfony, w tym aplikacji Big Blue. W tym roku wszyscy bardziej niż kiedykolwiek polegaliśmy na przesyłaniu wiadomości, aby nadążyć za naszymi bliskimi i załatwić sprawy - napisał na Twitterze Will Cathcart, szef WhatsApp.

Sprawdź oferty pracy na TeamQuest

Niestety, to wszystkie informacje jakie firma udostępnia dzisiaj na temat WhatsApp. Plany dotyczące rozwoju komunikatora są objęte poufnością. Wiemy, że WhatsApp spodziewa się wznowić swoją usługę płatności w Brazylii i w Indiach, w którym to kraju rozpoczął testowanie usługi jeszcze w 2018 roku. Cathart powiedział jedynie, że:

Jesteśmy dumni, że WhatsApp jest w stanie dostarczyć około 100 miliardów wiadomości każdego dnia i nie możemy się doczekać dalszej drogi

Pozew przez WhatsAppa

WhatsApp ma także coraz ciekawsze zastosowania. Do opinii publicznej przedostała się właśnie wiadomość, że arabski następca tronu Mohammed bin Salman otrzymał pozew za pośrednictwem WhatsApp. Z dokumentów sądowych wynika, że otrzymał i przeczytał wiadomość. Pozew został przesłany w języku angielskim i arabskim, jako plik PDF podłączony do samej wiadomości. A sprawa nie wydaje się być bagatelna. W pozwie dr Saad Al-Jabri, były najwyższy doradca do spraw bezpieczeństwa, zarzuca Bin Salmanowi wysłanie 50-osobowego „szwadronu zabójstw” z Arabii Saudyjskiej do Kanady w celu „wyeliminowania go” w październiku 2018 roku.

Na wszelki wypadek zauważmy, że w polskim systemie prawnym wysyłanie pozwów w ten sposób nie wywołuje skutków prawnych.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej