Blog IT, Blog Marketing

Dell sprzedaje RSA Security za ponad 2 mld dolarów. Nabywcą Symphony Technology

Dell sprzedaje RSA Security za ponad 2 mld dolarów. Nabywcą Symphony Technology

Maciej Olanicki , 18.02.2020 r.

Imperium Michaela Della od dekad doskonale lawiruje w wartkim nurcie branży IT, zwinnie unikając względnej marginalizacji, jaka nierzadko dziś spotyka jego niegdysiejszych konkurentów. Szafy Della stoją w centrach danych na całym świecie, korporacja świetnie poradziła sobie z przebudowaniem portfolio swoich usług tak, aby odpowiadało ono popularności usług chmurowych. Dziś jednak ogłoszono, że Dell Technologies skurczy się o jeden z departamentów.

Jak czytamy na blogu korporacyjnym Dell Technologies, nowego właściciela znalazło RSA Security. Firma zostałą założona w 1982 roku przez Rona Rivesta, Adiego Shamira i Leonarda Adelmana, których pierwsze litery imion nie tylko dały nazwę spółce, ale też wykorzystywanemu powszechnie także dzisiaj algorytmowi kryptografii klucza publicznego. Ponadto na łonie RSA Security powstał między innymi mechanizm logowania SecurID, a także biblioteki kryptograficzne BSAFE. Przejęte przez Della EMC Corporation zakupiło RSA Security w 2006 roku za kwotę 2,1 mld dolarów.

Teraz firma została sprzedana Symphony Technology. Z „niewielką” stratą, gdyż Dell otrzyma za nią 2,075 mld dolarów. Symphony nabyło wszystkie wewnętrzne jednostki organizacyjne RSA, tj. RSA Archer, RSA NetWitness Platform, RSA SecurID, RSA Fraud, Risk Intelligence oraz RSA Conference. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione, wiemy jednak, że ma ona zostać sfinalizowana w ciągu od sześciu do dziewięciu miesięcy. Według oficjalnych komunikatów sprzedaż RSA ma pozwolić na uproszczenie portfolio Della.

Tajemnicą poliszynela jest jednak, że dzięki sprzedaży RSA Dell zyska środki na spłacenie długu zaciągniętego w celu przejęcia EMC. Jego wysokość szacuje się na około 50 mld dolarów. Jak wspomnieliśmy, RSA trafiło pod skrzydła Della właśnie w następstwie przejęcia EMC. To pozwala sugerować, że Dell zdecydował już, które spółki przejęte wraz z EMC w 2016 roku pozostaną wewnątrz holdingu, a których się pozbędzie. Nie bez znaczenia są także niewystarczające dostawy procesorów Intela, które poskutkowały dla Della obniżeniem rocznych prognoz.

Na sam koniec poświęćmy uwagę nowemu właścicielowi RSA, czyli Symphony Technology. Jest to tak naprawdę fundusz inwestycyjny zarządzany między innymi przez Ontario Teachers' Pension Plan czy AlpInvest Partners. W potfolio Symphony Technology Group znalazło się już ponad 30 międzynarodowych przedsiębiorstw, takich jak producent oprogramowania AFS Technologies, silnik wyszukiwania Jobrapido, ale też przedsiębiorstwa rozwijające narzędzia związane z bezpieczeństwem, np. RedSeal.

QA Manager

Warszawa
Aplikuj

Senior PHP Developer

Praca zdalna
Aplikuj

Expert Recruiter 360 stopni 13000 - 15000 PLN

Warszawa
Aplikuj

Senior PHP Developer

Praca zdalna
Aplikuj

Junior HelpDesk 5000 - 6000 PLN

Zabrze
Aplikuj

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej