Blog IT, Blog Marketing

Koniec pewnej ery: po 33 latach Microsoft przestanie wydawać MSDN Magazine

Koniec pewnej ery: po 33 latach Microsoft przestanie wydawać MSDN Magazine

Maciej Olanicki , 08.08.2019 r.

Kolejny dowód na to, że branżowa prasa niechybnie zmierza w kierunku całkowitej cyfryzacji. W listopadzie Microsoft wyda ostatni numer MSDN Magazine – miesięcznika, który od ponad dekad dostarczał trudnej do zliczenia rzeszy programistów wyczerpujących informacji na temat rozwijanych przez korporację języków, narzędzi programistycznych, środowisk i usług.

MSDN Magazine nosi tę nazwę od 2000 roku, kiedy dokonano fuzji dwóch wcześniejszych wydawnictw Microsoftu: wydawanego od 1986 Microsoft Systems Journal oraz Microsoft Internet Developer. Mowa zatem o czasopiśmie, które w tej lub innej formie było źródłem wiedzy programistycznej przez ostatnie 33 lata. Microsoft zdecydował jednak, że od listopada jego funkcje przejmą witryny internetowe, na czele z docs.microsoft.com.

msdn-magazine Dotychczasowe wydania MSDN Magazine pozostaną dostępne online.

Jak nietrudno się domyślić, tematyka MSDN Magazine zmieniała się wraz z Microsoftem. Ewolucja z korporacji skupionej na rozwijaniu oprogramowania kierowanego na rynek konsumencki w potentata usług enterprise także znalazła odbicie w problematyce poruszanych publikacji. Zawsze jednak nadrzędnym celem było trafianie do programistów – po MSDN Magazine można było zatem oczekiwać technicznego mięsa, a nie notatek dla inwestorów.

Wszystkie dotychczasowe wydania zostaną zarchiwizowane i pozostaną dostępne online. Prenumeratorzy, którzy wykupili subskrypcję roczną, otrzymają zwrot pieniędzy po wydaniu ostatniego numeru. W ten sposób symbolicznie kończy się pewna epoka. W kolejnej Microsoft chce, by źródłem wiedzy dla programistów była biblioteka Microsoft Docs, serwis subskrypcyjny Visual Studio oraz liczne blogi deweloperskie.

Zobacz też: W laboratoriach Fujitsu wciąż działa 60-letni komputer przekaźnikowy FACOM128B

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej