Nietypowe metody na zwiększenie motywacji w zespole08 czerwca 2015

Silna motywacja do pracy to potencjalne źródło sukcesu danego przedsięwzięcia. Z tego też powodu tak istotne jest zadbanie o jej odpowiednio wysoki poziom. Można zatrudniać liderów, można tworzyć skomplikowane systemy motywacyjne. Można również podejść do tego zagadnienia w sposób bardziej nietypowy. W jaki? Przykłady poniżej:

Zamontowanie stołu do ping-ponga

Nie inwestuj w piłkarzyki, a właśnie w stół do ping-ponga. Badania pokazują, że to właśnie gra w ping-ponga zapewnia lepsze dotlenienie mózgu poprzez zwiększenie ciśnienia krwi. To również świetne ćwiczenie na koncentrację i kreatywność. Podwładni w ramach przerwy od pracy mogą zapewnić sobie sporą dawkę adrenaliny, którą następnie mogą wykorzystać do sprawniejszej realizacji zadań. Należy również wspomnieć, że nie tylko ping-pong, ale również inne gry zespołowe, to świetna okazja do budowania relacji w ramach zespołu.

Relacje partnerskie kontra ping-pong Adopcja zwierzęcia

Jeżeli tylko warunki na to pozwalają, to warto zastanowić się nad adopcją zwierzęcia do firmy. Nasi bracia mniejsi mają na nas zbawienny wpływ, pomagają nam bowiem w sytuacjach stresujących. Wystarczy spojrzeć na wygłupiającego się kota lub chomika, aby poprawić sobie humor. Należy mieć jednak świadomość, że zwierzę, to nie przedmiot. Wymaga ono stałej opieki i odpowiedni warunków. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zapewnić zwierzęciu odpowiednich warunków, to lepiej zainwestujmy w stół do ping-ponga.

Używanie hulajnogi do przemieszczania się

Hulajnoga może być nie tylko świetnym środkiem transportu po dużych powierzchniach współczesnych open space-ów, to również źródło pewnej zabawy, czy poprawy humoru. Wyobraźmy sobie, że nasz prezes przejeżdża na hulajnodze obok nas, od razu nastrój się poprawia. A człowiek zadowolony to człowiek efektywniej pracujący.

Piątkowe drinki

Nie od dzisiaj wiadomo, że piątek to najmniej produktywny dzień tygodnia. Motywacja do pracy po godzinie 13 zaczyna sięgać dna. Z tego też powodu może warto zaoferować swoim podwładnym możliwość „świętowania” nadchodzącego weekendu w ramach pracy. Lampka wina lub małe piwo mogą skutecznie rozluźnić atmosferę, a tym samym skłonić zespół do zakończenia rozpoczętej pracy. Podobnie, jak w poprzednim paragrafie; lepszy humor, to lepsze postrzeganie swoich obowiązków zawodowych, a tym samym większa motywacja do ich wykonania. Z alkoholem oczywiście nie można przesadzać z wiadomych przyczyn.

Poziom motywacji Wykorzystanie nietypowych miejsc do pracy

Rutyna, codzienność mogą skutecznie obniżyć poziom motywacji i kreatywności w zespole. Z tego też powodu warto zastanowić się nad umożliwieniem pracownikowi wykonywania swoich obowiązków, poza stanowiskiem pracy. Możliwość pracy w kawiarni, na stołówce, czy w parku może być źródłem nowych pomysłów dla pracownika. W ten sposób stajemy się również otwarci na potrzeby naszych podwładnych; a pracownik zadowolony, to pracownik zmotywowany.

Jest wiele dróg na to, aby utrzymywać wysoki poziom motywacji w zespole. Jedne są poparte naukowo, a inne opierają się na założeniu, że przede wszystkim należy bazować na lepszej i niestandardowej atmosferze w pracy. Ten wpis odwołuje się przede wszystkim do założenia, że dobra atmosfera w pracy, to źródło większego zaangażowania w pracę.

Twoja opinia jest dla Nas Ważna

Oceń ten wpis
Prześlij nam swoje CV

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu:

Sztuka mówienia „nie”, czyli asertywność w pracy

Top 5 języków programowania z najlepszymi zarobkami

Phone screening czyli jak przekonać do siebie rekrutera IT przez telefon

Najnowsze komentarze

kjonca
2018-06-22 17:41:09
Dominik Szczepaniak
2018-06-22 14:33:52
MiXen
2018-06-17 22:00:45
ekonomiczny-wojownik.pl
2018-06-05 03:22:27
Gacek Guciowski
2018-04-28 22:09:40
jasiek
2018-04-24 16:03:41
Magdalena Mbn
2018-04-23 11:01:45
Magdalena Mbn
2018-04-23 10:53:42
LukeSEOker
2018-04-10 11:03:08
PiotrG
2018-03-13 06:26:01
Może zainteresuje Cię również: