Nietypowe metody na zwiększenie motywacji w zespole08 czerwca 2015

Silna motywacja do pracy to potencjalne źródło sukcesu danego przedsięwzięcia. Z tego też powodu tak istotne jest zadbanie o jej odpowiednio wysoki poziom. Można zatrudniać liderów, można tworzyć skomplikowane systemy motywacyjne. Można również podejść do tego zagadnienia w sposób bardziej nietypowy. W jaki? Przykłady poniżej:

Zamontowanie stołu do ping-ponga

Nie inwestuj w piłkarzyki, a właśnie w stół do ping-ponga. Badania pokazują, że to właśnie gra w ping-ponga zapewnia lepsze dotlenienie mózgu poprzez zwiększenie ciśnienia krwi. To również świetne ćwiczenie na koncentrację i kreatywność. Podwładni w ramach przerwy od pracy mogą zapewnić sobie sporą dawkę adrenaliny, którą następnie mogą wykorzystać do sprawniejszej realizacji zadań. Należy również wspomnieć, że nie tylko ping-pong, ale również inne gry zespołowe, to świetna okazja do budowania relacji w ramach zespołu.

Relacje partnerskie kontra ping-pong Adopcja zwierzęcia

Jeżeli tylko warunki na to pozwalają, to warto zastanowić się nad adopcją zwierzęcia do firmy. Nasi bracia mniejsi mają na nas zbawienny wpływ, pomagają nam bowiem w sytuacjach stresujących. Wystarczy spojrzeć na wygłupiającego się kota lub chomika, aby poprawić sobie humor. Należy mieć jednak świadomość, że zwierzę, to nie przedmiot. Wymaga ono stałej opieki i odpowiedni warunków. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zapewnić zwierzęciu odpowiednich warunków, to lepiej zainwestujmy w stół do ping-ponga.

Używanie hulajnogi do przemieszczania się

Hulajnoga może być nie tylko świetnym środkiem transportu po dużych powierzchniach współczesnych open space-ów, to również źródło pewnej zabawy, czy poprawy humoru. Wyobraźmy sobie, że nasz prezes przejeżdża na hulajnodze obok nas, od razu nastrój się poprawia. A człowiek zadowolony to człowiek efektywniej pracujący.

Polecane oferty pracy

Piątkowe drinki

Nie od dzisiaj wiadomo, że piątek to najmniej produktywny dzień tygodnia. Motywacja do pracy po godzinie 13 zaczyna sięgać dna. Z tego też powodu może warto zaoferować swoim podwładnym możliwość „świętowania” nadchodzącego weekendu w ramach pracy. Lampka wina lub małe piwo mogą skutecznie rozluźnić atmosferę, a tym samym skłonić zespół do zakończenia rozpoczętej pracy. Podobnie, jak w poprzednim paragrafie; lepszy humor, to lepsze postrzeganie swoich obowiązków zawodowych, a tym samym większa motywacja do ich wykonania. Z alkoholem oczywiście nie można przesadzać z wiadomych przyczyn.

Poziom motywacji Wykorzystanie nietypowych miejsc do pracy

Rutyna, codzienność mogą skutecznie obniżyć poziom motywacji i kreatywności w zespole. Z tego też powodu warto zastanowić się nad umożliwieniem pracownikowi wykonywania swoich obowiązków, poza stanowiskiem pracy. Możliwość pracy w kawiarni, na stołówce, czy w parku może być źródłem nowych pomysłów dla pracownika. W ten sposób stajemy się również otwarci na potrzeby naszych podwładnych; a pracownik zadowolony, to pracownik zmotywowany.

Jest wiele dróg na to, aby utrzymywać wysoki poziom motywacji w zespole. Jedne są poparte naukowo, a inne opierają się na założeniu, że przede wszystkim należy bazować na lepszej i niestandardowej atmosferze w pracy. Ten wpis odwołuje się przede wszystkim do założenia, że dobra atmosfera w pracy, to źródło większego zaangażowania w pracę.

Twoja opinia jest dla Nas Ważna

Oceń ten wpis
Prześlij nam swoje CV

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu:

Jak utrzymać produktywność pracując z domu

Słownik rekrutacji (część III)

3 rzeczy, za które każdy rekruter IT powinien doceniać swoich kandydatów

Najnowsze komentarze

Sylwia
2018-09-10 17:25:16
Krzysztof Cierpiał
2018-08-31 16:01:24
TamaraBurska
2018-08-21 17:35:59
Grzegorz Biskup
2018-07-29 15:54:43
luiza
2018-06-29 10:09:04
luiza
2018-06-28 09:48:22
kjonca
2018-06-22 17:41:09
Dominik Szczepaniak
2018-06-22 14:33:52
MiXen
2018-06-17 22:00:45
ekonomiczny-wojownik.pl
2018-06-05 03:22:27
Może zainteresuje Cię również: