Blog IT, Blog Marketing

Rekordowe wyniki Microsoftu! Po raz pierwszy Azure zarobiło więcej niż Windows

Rekordowe wyniki Microsoftu! Po raz pierwszy Azure zarobiło więcej niż Windows

Maciej Olanicki , 19.07.2019 r.

Satya Nadella ma powody do świętowania. Microsoft ogłosił dziś swoje wyniki finansowe z czwartego kwartału fiskalnego. Dość powiedzieć, że dla Microsoftu ów czwarty kwartał zamyka „rekordowy rok” – korporacja zarobiła 126 mld dolarów, co stanowi aż 14% wzrostu rok do roku. W Microsofcie, przynajmniej pod względem finansowym, jeszcze nigdy nie było tak dobrze, jak teraz.

Zobacz też: Microsoft szuka języka programowania, który zastąpi C i C++.

Postać Satyi Nadelli przywołaliśmy nieprzypadkowo – raport za czwarty kwartał jasno wykazuje, że to właśnie skupienie się na Azure i dziale usług chmurowych kosztem Windowsa i rynku konsumenckiego odpowiada za tak duże wzrosty. Ogółem przychód z działu Intelligent Cloud wyniósł 11,4 mld dolarów, przekraczając o 400 mln prognozy analityków.

wynikimicrosoft

Przychody Microsoftu w czwartym kwartale wyniosły 33,7 mld dolarów, co stanowi 12-procentowy wzrost rok do roku. Jak wspomnieliśmy, w perspektywie rocznej Microsoft odnotował 126 mld przychodu i 14% wzrostu. To najwięcej w całej 44-letniej historii korporacji. Nic więc dziwnego, że Nadella, który przed tym jak objął jej stery, wcześniej odpowiadał za usługi chmurowe, nie kryje zadowolenia:

To był rekordowy rok finansowy dla Microsoftu, wynik naszej głębokiej współpracy z wiodącymi firmami w każdej branży. Każdego dnia współpracujemy z naszymi klientami, aby pomóc im zbudować własne możliwości cyfrowe, wprowadzając innowacje, tworząc z nimi nowe firmy i zdobywając ich zaufanie. To zaangażowanie w sukces naszych klientów skutkuje większymi, wieloletnimi komercyjnymi umowami w chmurze i rosnącym rozmachem w każdej warstwie naszego stosu technologii.

Opublikowany właśnie raport jest w pewnym sensie historyczny z jeszcze jednego powodu. Po raz pierwszy w historii Microsoftu dział usług chmurowych zarobił więcej niż dział Windowsa, łącznie z portfolio urządzeń Surface. Przychód wyniósł tu 11,3 mld dolarów, czyli o 600 mln mniej niż w przypadku departamentu usług chmurowych. Z pełną treścią raportu finansowego Microsoftu można zapoznać się na stronie korporacji.

Zobacz też: Ważne zmiany w Windowsie 10: jesiennej aktualizacji w praktyce nie będzie

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej