Blog IT, Blog Marketing

Pięć porad, jak znaleźć nową pracę w nowym miejscu

Pięć porad, jak znaleźć nową pracę w nowym miejscu

TeamQuest 16.08.2015 r.

Nowe miejsce zamieszkania to często rozpoczęcie również nowego życia. Nowa okolica, nowi sąsiedzi, konieczność nawiązania nowych znajomości, czy też podjęcia nowej pracy. Zatrudnienie po przeprowadzce jest o tyle ważne, że pozwala nam na utrzymanie się w zmienionej lokalizacji. Jak szukać i jak znaleźć bez problemu pracę w nowym miejscu? Pięć porad poniżej:

1. Zaktualizuj swój profil na portalach kariery

Przed przeprowadzką upewnij się, że Twój profil na portalu kariery „gotowy” jest do poszukiwania pracy. Sprawdź, czy jest on aktualny i czy zawiera wszystkie niezbędne informacje. Przygotuj swój profil tak, jak przygotowujesz swoje CV do uczestniczenia w projektach rekrutacyjnych. Jeżeli jest to możliwe, wpisz swoje przyszłe miejsce zamieszkania z informacją o gotowości do relokacji.

2. Sprawdź pracodawców w nowym miejscu zamieszkania

Pięć porad, jak znaleźć nową pracę w nowym miejscu

Zbadanie rynku pracy w lokalizacji, w której planujesz się osiedlić, jest w zasadzie niezbędne. Sprawdź zakładki Kariera firm, które wzbudziły Twoje zainteresowanie. Przejrzyj ogłoszenia o pracę, aby zorientować się, jak duże jest zapotrzebowanie na Twoje kwalifikacje. Jeżeli masz taką możliwość, to spróbuj skontaktować się z kilkoma firmami i zapytać, czy być może poszukują pracownika takiego jak Ty. Dobrym rozwiązaniem jest również skontaktowanie się z rekruterami z danej (nowej) lokalizacji. Im wcześniej zadbasz o swoją sytuację zawodową, tym bardziej unikniesz stresu.

3. Poinformuj swoją sieć o relokacji

Jeżeli aktualizujesz swój profil na portalu kariery, to możesz również poinformować odpowiednie kontakty o Twojej decyzji o zmianie miejsca zamieszkania. Być może ktoś dysponuje wiedzą na temat wakującego miejsca pracy, które będzie dla Ciebie idealne. Warto spróbować; rekruterzy często prowadzą projekty rekrutacyjne dla wielu miast jednocześnie. Nie jest dobrym rozwiązaniem informować wszystkich o Twoich planach. O swoich zamiarach poinformuj jedynie prawdziwych adresatów tego komunikatu, rekruterów etc.

4. Dołącz do grupy

Jesteś programistą, analitykiem? W każdym większym mieście, cyklicznie odbywają się spotkania – warsztaty dyskusyjne. Znajdź takie grupy i spróbuj do nich dołączyć. Inni specjaliści z Twojej dziedziny to ogromne źródło potencjalnych ofert o pracę. Tym bardziej, że coraz więcej firm płaci swoim pracownikom za polecenia.

5. Poinformuj swojego potencjalnego pracodawcę o zamiarze relokacji

Zacznij szukać pracy przed zmianą miejsca zamieszkania. Jednocześnie zaznacz w swoich dokumentach aplikacyjnych – na przykład w treści wiadomości – że planujesz relokację. Brak takiej informacji może wprowadzać niepotrzebne nieporozumienia, które będą wymagały wyjaśnienia. Dodatkowo taka informacja może jednocześnie posłużyć jako powód szukania nowego miejsca zatrudnienia.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej