Aplikuj SAP HCM Specialist

Jak zamienić stres w sukces?17 sierpnia 2015

W dzisiejszych czasach trudno uniknąć stresu. Natłok obowiązków zawodowych, szybkie tempo życia, zobowiązania finansowe, skutecznie zakłócają nasz spokój ducha. Trudno jest również zachować zdrowy balans między pracą zawodową, a życiem prywatnym. Trudno uniknąć stresu, jednak można zminimalizować jego skutki, a nawet zamienić na coś dobrego.

Jak zamienić stres w sukces? Odłącz się

Ten punkt jest ważny dla każdego z nas. W dzisiejszym świecie, w którym w każdym momencie torpedowani jesteśmy nowymi informacjami, chwila „odłączenia” może być na wagę złota. Urządzenia mobilne spowodowały, że o pracy myślimy niemal cały czas. Brak granicy między życiem zawodowym, a prywatnym to duże źródło stresu. Dlatego też nie sprawdzaj swojej skrzynki pocztowej co godzinę w czasie weekendu. Wyłącz telewizor i komputer przed pójściem do łóżka. Spróbuj poczytać książkę, może być nawet związana z Twoją pracą. Zrelaksujesz się, a przy okazji zdobędziesz nową wiedzę, która może być pomocna w Twoich codziennych obowiązkach zawodowych.

Rozmawiaj o problemach

Jeżeli czujesz się wypalony zawodowo lub zmęczony, porozmawiaj o tym ze swoimi bliskimi, rodziną lub przyjaciółmi. Opowiedz im o swoich problemach i wątpliwościach. Dla większości z nas przysłowiowe „wygadanie się” ma zbawienny wpływ. Rozmowa nie tylko sprawi, że zniknie Twoje napięcie nerwowe. Być może bliscy doradzą Tobie dobre rozwiązanie nurtujących Ciebie problemów.

Rusz się

Wysiłek fizyczny to jeden z najlepszych sposobów na redukcję stresu. Wykonywanie ćwiczeń fizycznych wprawia nas w dobry nastrój; pozwala zapomnieć o codziennych trudnościach i problemach. Dodatkowo, aktywność fizyczna to chyba najlepszy sposób na poprawę zdrowia i zrzucenie ewentualnych zbędnych kilogramów. Zatem kilkukilometrowy bieg to świetne rozwiązanie dla wielu kwestii związanych z naszym życiem.

Polecane oferty pracy

Aplikuj Quality Assurance Engineer, Tester

Aplikuj Senior Front-end Developer (with Angular2 experience)

Aplikuj Java 8 Software Developer

Aplikuj Elixir Software Developer

Posprzątaj swoje miejsce pracy

Może się to Tobie wydać dziwne, ale bałagan w miejscu pracy może być również źródłem stresu. Nieporządek sprawia bowiem, że nie możemy się skoncentrować, czy też odnaleźć szukanych przez nas przedmiotów. Posprzątaj swoje biurko lub pulpit na komputerze, od razu poczujesz się lepiej. Nie dość, że się zrelaksujesz to jeszcze szybciej znajdziesz szukane przez Ciebie rzeczy.

Odpocznij

Takie oczywiste, a jednak wielu z nas zapomina o urlopie lub odpoczynku na weekend. Praca jest ważna, czasami trzeba pracować po godzinach. Jednak nie może to być coś stałego. Każdy z nas zasługuję na chwile odpoczynku, aby odprężyć się od codziennych obowiązków zawodowych. Urlop jest również ważny z punktu widzenia Twojej wydajności. Udowodniono, że wypoczęty i zrelaksowany pracownik jest wydajniejszy i bardziej pracowity. Odpoczynek wydaje się zatem być czymś niezbędnym.

Odpoczynek jest dobry na stres Wyśpij się

Kawa, magnez lub energy drinki nie zrekompensują deficytów snu. Osoby niewyspane są rozdrażnione, szybciej się męczą i co najważniejsze, nie mają siły na wykonywanie obowiązków zawodowych. Ze snem jest podobnie, jak z wspomnianym wcześniej wypoczynkiem. Jest niezbędny nie tylko po to, aby zredukować stres, ale również po to, aby pracować efektywniej.

Twoja opinia jest dla Nas Ważna

Oceń ten wpis
Prześlij nam swoje CV

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu:

5 najbardziej podstępnych złodziei czasu

5 sposobów na pasywnych kandydatów

Jak stać się lepszym współpracownikiem w 7 krokach

Oferta pracy bez nazwy firmy? Jak się przygotować do ukrytej rekrutacji

5 skutecznych sposobów na obniżenie motywacji pracowników

Najnowsze komentarze

Moneetor
2018-10-12 00:42:16
http://netpoint.systems
2018-10-10 21:04:58
Marcin Adamski
2018-10-06 20:07:02
Sylwia
2018-09-10 17:25:16
Krzysztof Cierpiał
2018-08-31 16:01:24
TamaraBurska
2018-08-21 17:35:59
Grzegorz Biskup
2018-07-29 15:54:43
luiza
2018-06-29 10:09:04
luiza
2018-06-28 09:48:22
kjonca
2018-06-22 17:41:09
Może zainteresuje Cię również: