Blog IT, Blog Marketing

Jak zamienić stres w sukces?

Jak zamienić stres w sukces?

TeamQuest 16.08.2015 r.

W dzisiejszych czasach trudno uniknąć stresu. Natłok obowiązków zawodowych, szybkie tempo życia, zobowiązania finansowe, skutecznie zakłócają nasz spokój ducha. Trudno jest również zachować zdrowy balans między pracą zawodową, a życiem prywatnym. Trudno uniknąć stresu, jednak można zminimalizować jego skutki, a nawet zamienić na coś dobrego.

Odłącz się

Jak zamienić stres w sukces?

Ten punkt jest ważny dla każdego z nas. W dzisiejszym świecie, w którym w każdym momencie torpedowani jesteśmy nowymi informacjami, chwila „odłączenia” może być na wagę złota. Urządzenia mobilne spowodowały, że o pracy myślimy niemal cały czas. Brak granicy między życiem zawodowym, a prywatnym to duże źródło stresu. Dlatego też nie sprawdzaj swojej skrzynki pocztowej co godzinę w czasie weekendu. Wyłącz telewizor i komputer przed pójściem do łóżka. Spróbuj poczytać książkę, może być nawet związana z Twoją pracą. Zrelaksujesz się, a przy okazji zdobędziesz nową wiedzę, która może być pomocna w Twoich codziennych obowiązkach zawodowych.

Rozmawiaj o problemach

Jeżeli czujesz się wypalony zawodowo lub zmęczony, porozmawiaj o tym ze swoimi bliskimi, rodziną lub przyjaciółmi. Opowiedz im o swoich problemach i wątpliwościach. Dla większości z nas przysłowiowe „wygadanie się” ma zbawienny wpływ. Rozmowa nie tylko sprawi, że zniknie Twoje napięcie nerwowe. Być może bliscy doradzą Tobie dobre rozwiązanie nurtujących Ciebie problemów.

Rusz się

Wysiłek fizyczny to jeden z najlepszych sposobów na redukcję stresu. Wykonywanie ćwiczeń fizycznych wprawia nas w dobry nastrój; pozwala zapomnieć o codziennych trudnościach i problemach. Dodatkowo, aktywność fizyczna to chyba najlepszy sposób na poprawę zdrowia i zrzucenie ewentualnych zbędnych kilogramów. Zatem kilkukilometrowy bieg to świetne rozwiązanie dla wielu kwestii związanych z naszym życiem.

Posprzątaj swoje miejsce pracy

Może się to Tobie wydać dziwne, ale bałagan w miejscu pracy może być również źródłem stresu. Nieporządek sprawia bowiem, że nie możemy się skoncentrować, czy też odnaleźć szukanych przez nas przedmiotów. Posprzątaj swoje biurko lub pulpit na komputerze, od razu poczujesz się lepiej. Nie dość, że się zrelaksujesz to jeszcze szybciej znajdziesz szukane przez Ciebie rzeczy.

Odpocznij

Takie oczywiste, a jednak wielu z nas zapomina o urlopie lub odpoczynku na weekend. Praca jest ważna, czasami trzeba pracować po godzinach. Jednak nie może to być coś stałego. Każdy z nas zasługuję na chwile odpoczynku, aby odprężyć się od codziennych obowiązków zawodowych. Urlop jest również ważny z punktu widzenia Twojej wydajności. Udowodniono, że wypoczęty i zrelaksowany pracownik jest wydajniejszy i bardziej pracowity. Odpoczynek wydaje się zatem być czymś niezbędnym.

Wyśpij się

Kawa, magnez lub energy drinki nie zrekompensują deficytów snu. Osoby niewyspane są rozdrażnione, szybciej się męczą i co najważniejsze, nie mają siły na wykonywanie obowiązków zawodowych. Ze snem jest podobnie, jak z wspomnianym wcześniej wypoczynkiem. Jest niezbędny nie tylko po to, aby zredukować stres, ale również po to, aby pracować efektywniej.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej