Blog IT, Blog Marketing

Programisto czy masz dobre CV? AI pomoże Ci to sprawdzić!

Programisto czy masz dobre CV? AI pomoże Ci to sprawdzić! News!

TeamQuest 28.11.2018 r.

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe weszło do naszego życie na dobre. Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. AI możemy znaleźć wszędzie zaczynając poszukiwania od naszej kieszeni w której znajduje się nasz smartfon. AI coraz bardziej rozpycha się także w branży rekrutacyjnej w postaci nowego narzędzia "CV Compiler".

"Stwierdziliśmy, że wiele CV zostało odrzuconych bez wyraźnego powodu,tylko z powodu źle napisanego CV. Wydaje się, że 10 sekund to wystarczająco długo, aby rekruter mógł wyeliminować wielu kandydatów.

CV Compiler to robot, który analizuje a następnie naprawia CV programistów, aby uczynić je bardziej interesującym dla przyszłego pracodawcy. Założyciele CV compiler to znani w branży innowatorzy na rynku rekrutacyjnym. Andrew Stetsenko założył Relocate.me i GlossaryTech, a Alexandra Dosii pracowała w wielu firmach marketingowych, zanim zdecydował się na stworzenie CV Compiler.

Ta aplikacja internetowa wykorzystuje technologię uczenia maszynowego do analizowania i poprawiania technicznych CV napisanych przez programistów. Główną funkcjonalność nowej aplikacji, to analiza CV pod względem poprawności w budowie CV i doborze odpowiednich słów kluczowych, jak i sugeruje gdzie to poprawione CV programista powinien przesłać.

CV Compiler jest wynikiem pracy Stetsenko w GlossaryTech nad rozszerzeniem dla przeglądarki Chrome, które pomaga rekruterom IT i innym użytkownikom zrozumieć terminy techniczne.

"Istnieje wiele narzędzi do analizy CV, ale te usługi są zbyt ogólne, co oznacza, że ​​mogą być używane przez wielu specjalistów, a wyniki są słabe i bardzo ogólne. Po otrzymaniu wytycznych użytkownicy są często zmuszani do zakupu dodatkowych usług "- powiedział Stetsenko. "Natomiast CV Compiler jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów. Technologia przeglądania online skanuje słowa kluczowe ze świata programowania i ich wykorzystanie w CV, w odniesieniu do najlepszych praktyk w branży."

Usługę można przetestować on-line na stronie twórców. Choć sami autorzy, mówią wprost, że aplikacja jest w fazie bardzo intensywnego rozwoju, zarówno w zakresie NLP (en natural language processing) jak i samych algorytmów samouczących się.

Niestety aplikacja nie obsługuje na ten moment języka polskiego.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej