Blog IT, Blog Marketing

Czym zajmuje się programista?

Czym zajmuje się programista?

TeamQuest 23.11.2017 r.

Jeżeli właśnie stoisz u progu kariery, cechuje Cię ścisły, analityczny umysł i lubisz pracę z komputerem z pewnością rozważasz skierowanie swojej ścieżki zawodowej w kierunku branży informatycznej – jednego z najprężniej rozwijających się sektorów na rynku pracy. W ramach IT rozróżniamy wiele specjalizacji, a jedną z nich jest programowanie. Zawód programisty bardzo szybko zyskał zainteresowanie społeczne i stał się pożądany wśród planujących karierę.

Tworzenie kodów

Programista zajmuje się tworzeniem kodów programów komputerowych. Posługuje się zazwyczaj jednym z języków oprogramowania (reguły określające, w jaki sposób można stworzyć program), będąc w nim ściśle wyspecjalizowanym. Dlatego też na rynku mamy ekspertów – programistów JAVA, C++ czy Python. Warto również dodać, że osoba zajmująca się programowaniem musi doskonale znać reguły matematyczne.

Praca programisty polega na przygotowywaniu projektów kodów, ich realizacji, testowaniu, a także wprowadzaniu do użytku i utrzymaniu. Wieloetapowość tworzenia programów sprawiła, że programiści wyspecjalizowali się również pod kątem wykonywanych obowiązków – poszczególne osoby odpowiadają za konkretny etap tworzenia oprogramowania. I tak przykładowo za pisanie kodów źródłowych odpowiada koder, za sprawdzanie poprawności – tester, a za ogólną analizę systemów – analyst.

Doświadczenie cenniejsze niż wykształcenie

Zawód programisty wiąże się przede wszystkim z praktycznymi umiejętnościami, dlatego pracodawcy poszukujący osoby na to stanowisko zazwyczaj kładą nacisk na zdobyte doświadczenie i realizowane projekty, a nie na wykształcenie.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej