Budowanie profilu na LinkedIn09 czerwca 2016

Budowanie profilu na LinkedIn

Posiadanie własnego profilu na portalu LinkedIn to dla wielu z Was pewnie norma. Być może ktoś założył sobie profil po lekturze wpisu „Jak znaleźć pracę przy pomocy portali kariery”. Dzisiaj będzie pewna kontynuacja tego wątku; skupię się na praktycznych radach, które pozwolą na zbudowanie profilu atrakcyjnego z punktu widzenia rekruterów.

Jeżeli decydujemy się na publikowanie informacji o sobie w „sieci”, to niech ta decyzja przynosi nam jak najwięcej korzyści. Jako korzyści rozumiem pomoc w uzyskaniu satysfakcjonującej pracy, czy też zdobycia wartościowych kwalifikacji. Pytanie brzmi: Na co zwracać uwagę w 2016 roku, jeżeli mówimy o swojej obecności na portalu kariery? Oto kilka pomocnych wskazówek, które znalazłem w interesującym artykule.

Pamiętaj o umieszczeniu zdjęcia. Badania pokazują, że profile posiadające zdjęcia są 14 razy częściej odwiedzane przez innych użytkowników, niż te, które zdjęcia nie posiadają. To bardzo ważna informacja z punktu widzenia efektywności naszego profilu.

Od siebie mogę dodać, że sam fakt posiadania zdjęcia to nie wszystko. Warto zadbać o jego jakość, o to co chcemy nim zakomunikować. Dobrze sprawdzają się zdjęcia na którym jesteśmy lekko uśmiechnięci i wokół nas jest neutralne tło. Nie musimy prezentować całej swojej sylwetki, jak również nie musi to być zdjęcie dowodowe. Przekażmy zdjęciem komunikat, że jesteśmy osobami kompetentnymi. Nie zapominajmy jednak o tym, że powinniśmy pokazać swoją „ludzką” twarz. Nie pracujemy z robotami, a z ludźmi.

Unikaj „słów kluczy”. Skoncentruj się na swoich osiągnięciach. Jestem osobą zmotywowaną, która szybko się uczy i jest jednocześnie ambitna. Taką informację można przeczytać na co drugim profilu. Znaczenie tych słów straciło swoją wagę; skoro wszyscy są zmotywowani to przestaje to być cecha nas wyróżniająca. Lepiej skupić się na wykonanej już pracy, która będzie świadectwem naszych rzeczywistych osiągnieć i potwierdzi na przykład naszą motywację. W ciągu roku wdrożyłem z sukcesem dwa systemy informatyczne w obszarze ubezpieczeń i bankowości. Takie zdanie brzmi o wiele lepiej. Pokazuje rzeczywiste osiągnięcia, a nie jedynie deklaracje.Rekomendacje

Zbieraj rekomendacje. Autorzy artykułu źródłowego podkreślają ich wagę. Jednak według mnie nie mają one dużego znaczenia w polskiej rzeczywistości. Odnoszę wrażenie, że użytkownicy zbyt często wymieniają się „uprzejmościami” i potwierdzają umiejętności innych użytkowników, tak naprawdę nie znając ich rzeczywistych osiągnieć. Jako rekruter rzadko zwracam uwagę na rekomendacje, które pochodzą od członków tego samego zespołu, działu, czy też organizacji. Wolę samodzielnie sprawdzić rekomendacje, czy też rzeczywiste kwalifikacje swoich kandydatów.

Budowanie profilu na LinkedIn to jak budowanie własnej marki. Potrzeba na to czasu, nie można zbudować dobrego profilu w ciągu jednej godziny. Często jest to ciągła praca, która wymaga zmian w treści, w wyglądzie profilu. Czy warto poświęcać swój czas na taki profil zawodowy? Według mnie warto; co jednak nie oznacza, że nie można znaleźć pracy bez obecności w „sieci”, na takim profilu.

Na podstawie: Undercover Recruiter

Twoja opinia jest dla Nas Ważna

Oceń ten wpis
Prześlij nam swoje CV

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu:

5 najbardziej pożądanych umiejętności developera aplikacji mobilnych

Multitasking – hit czy mit?

Prace, które są lepsze, niż się Tobie może wydawać

Budowa własnej marki przez freelancera

Rekrutacja IT – 5 pytań, do których powinien przygotować się programista

Najnowsze komentarze

PiotrG
2018-03-13 06:26:01
Lukasz Usarz
2018-03-12 13:59:54
Martyna Ciempek
2018-02-01 23:48:04
Kasia Nowak
2018-01-16 15:43:48
Zuzanna Stec
2017-12-07 13:17:01
Katarzyna Dynek
2017-12-01 13:46:11
Marek Szewczyk
2017-11-24 14:52:44
Marek Dzimra
2017-11-02 13:50:29
Mirosław
2017-10-20 13:39:50
Madziak56
2017-10-01 19:55:25
Może zainteresuje Cię również:
1 Szukasz specjalistów IT?
Oddzwonimy do Ciebie!