Blog IT, Blog Marketing

Pięć umiejętności, które pomogą Ci osiągnąć sukces w IT

Pięć umiejętności, które pomogą Ci osiągnąć sukces w IT

TeamQuest 27.09.2018 r.

Branża IT jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się obecnie na rynku. Zapotrzebowanie na specjalistów rośnie z roku na rok, dając ogromne możliwości atrakcyjnej kariery zarówno młodym, jak i starszym osobom. Wiedza dostępna jest obecnie na wyciągnięcie ręki - za pośrednictwem blogów, for internetowych, darmowych kursów, czy tutoriali. Warto jednak pamiętać, że rozwój sektora IT wiąże się z koniecznością bycia dostosowanym do obecnych trendów i chęci do poznawania nowych technologii. Poniżej prezentujemy pięć umiejętności, które pozwolą Ci odnieść sukces w sektorze IT!

1. Programowanie

Rynek IT potrzebuje nowych programistów z solidną wiedzą i umiejętnościami. Obecnie luka na rynku sięga nawet 50 000 stanowisk. Headhunterzy w działach IT mogą mieć zatem poważne problemy ze znalezieniem profesjonalistów, którzy poradzą sobie z obowiązkami spoczywającymi na specjalistach IT. Wiele firm organizuje nawet darmowe szkolenia, których celem jest wybranie najbardziej uzdolnionych osób i zapewnienie im stanowiska w firmie. W sieci dostępnych jest wiele stron do samodzielnego poszerzania wiedzy. Dobrym przykładem jest Code Avengers, ponieważ zaczyna się od małych zadań, które wykonujesz podczas oglądania wyników w symulatorze, a kończy się na zaawansowanym programowaniu.

2. Web Design

Sukces projektów w sektorze IT zależy w głównej mierze od dostarczania nie tylko funkcjonalnego oprogramowania czy aplikacji, lecz również dbałości o aspekty wizualne czy wygląd interfejsu. Web Design to zajęcie, które wymaga sztywnych umiejętności programowania w HTML, Javascript i znajomości CSS, ale także czysto kreatywnego podejście do zadania. Budowa stron WWW cieszy się dużym zapotrzebowaniem na rynku. Po pierwsze dlatego, że każda szanująca się firma chce mieć swoją witrynę, a po drugie strony „starzeją się” i co kilka lat należy odświeżyć ich wygląd aby utrzymać obecnie panujące trendy.

3. Grafika

Tworzenie kreacji reklamowych wymaga profesjonalnych grafik wykonanych w oparciu o najnowsze trendy. Znajdziemy je w większości kanałów w internecie - media społecznościowe, GDN, strona WWW, poradniki, kursy itp. Dodatkowo otaczający nas świat mieni się niezliczoną ilością billboardów (grafika wielkoformatowa). Kreatywny grafik na pokładzie firmy to lepsze efekty kampanii, a co za tym idzie lepsze wyniki sprzedaży. W sieci znajdziemy wiele darmowych tutoriali ułatwiających pracę z popularnymi programami do tworzenia grafiki jak np: Adobe Illustrator, Photoshop, Corel.

4. Marketing internetowy

Reklama jest dźwignią w handlu nawet w sektorze IT. Znajomość metod nowoczesnej reklamy pozwala na dotarcie do większej liczby klientów - a to z pewnością jest ważne praktycznie w każdej firmie, nie tylko z sektora IT.

5. Umiejętności interpersonalne

Na koniec zostawiliśmy umiejętność, która nie zawsze jest dostrzegalna jako ta odpowiadająca za sukces danej osoby w sektorze IT, a ma ogromne znaczenie. Realizacja zarówno mniejszych, jak i większych projektów, wymaga współpracy z innymi specjalistami, a czasami z samym klientem. Komunikacja jest kluczem do spełniania jego założeń i ostatecznego zadowolenia z uzyskanego efektu.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej