Senior Java Developer / Senior Java Programmer 13700 - 17800 PLN

Front-end Developer (React.js experience)

3 najczęstsze mity na temat programistów06 kwietnia 2018

Title text for imageWokół programistów narosło wiele stereotypów. Mylne wyobrażenie na temat specyfiki pracy koderów z jednej strony zniechęca osoby, które mają predyspozycje do rozpoczęcia kariery w charakterze programisty, z drugiej, często bywa powodem rozczarowania podjętą pracą osób początkujących w branży. Jakie są najczęściej powielane mity odnośnie programistów?

By programować trzeba być umysłem ścisłym

Nie jest to do końca prawda. Oczywiście umiejętność logicznego myślenia i kalkulacji jest przydatna do programowania, ale by rozpocząć karierę w branży IT wcale nie trzeba być wybitnym matematykiem. Podczas pracy w IT przydatne są zarówno umiejętności miękkie charakterystyczne dla humanistów, jak i predyspozycje przypisywane umysłom ścisłym. Każde z nich możemy przekłuć na swój atut.

By programować trzeba skończyć studia informatyczne

Studia informatyczne mogą być przydatne do rozpoczęcia pracy jako programista, ale nie są do niej konieczne. Program takich studiów jest niezwykle rozbudowany, a programowanie jest jedynie jego drobnym wycinkiem, jeżeli chcemy skupić się wyłącznie na programowaniu, lepszym pomysłem jest nauka wybranego przez nas języka programowania na oddzielnym kursie, po którym zyskamy praktyczne umiejętności, dzięki którym będziemy mogli znaleźć pracę.
Polecane oferty pracy

Java Developer (React / React native) // Regular 12000 - 15000 PLN

Front-end Developer / Regular Frontend / Mid Web Developer 9200 - 13700 PLN

SAP Support Specialist

Mid Java Developer / Regular Java Programmer 9200 - 13700 PLN

Java Developer (Mid) / Regular / Programista Java 9200 - 13700 PLN

Każdy programista zarabia dużo

Co prawda średnie zarobki programistów znacznie przekraczają ogólną średnią krajową wynagrodzenia, lecz poziom zarobków branży jest bardzo zróżnicowany. Zależy on w głównej mierze od stanowiska i regionu Polski, którym programista jest zatrudniony. Początkujący programista nie może od razu liczyć na imponująca wypłatę, lecz wraz ze zdobywaniem doświadczenia zarobki w branży programistycznej mogą być naprawdę imponujące.

Twoja opinia jest dla Nas Ważna

Oceń ten wpis
Może zainteresuje Cię również:
Prześlij nam swoje CV

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu:

Linux nie gryzie

Co nowego w Javie w 2018?

Jak przyjmować krytykę, aby stawać się coraz lepszym programistą?

IT Head Hunter pilnie poszukiwany

Powody, dla których warto brać udział w praktykach