Blog IT, Blog Marketing

Social media jako wizytówka programisty freelancera

Social media jako wizytówka programisty freelancera

TeamQuest 22.02.2018 r.

Praca programisty działającego na własny rachunek wymaga samodzielnego pozyskiwania klientów i budowania rozpoznawalności swojej marki. Fanpage na Facebooku, czy konto na Tweeterze to doskonałe narzędzie, które coraz wcześniej odgrywa główną rolę w pozyskiwaniu nowych klientów. Profile w social media to swoista wizytówka naszej działalności. Odpowiednio prowadzone konta mogą zapewnić wzrost rozpoznawalności marki oraz stają się istotnym wsparciem dla marketingu firmy.

Jak zaistnieć w świadomości odbiorców?

Samo posiadanie konta na różnych platformach społecznościowych nie wystarczy by zaistnieć w świadomości odbiorców. Ważne jest kompletne przygotowanie swoich profili, tak by rzeczywiście stały się one naszą wizytówką. Wypełnijmy rubryki typu „O mnie” opisując pokrótce czym się zajmujemy i kim jesteśmy, połączmy nasze konta na różnych portalach by ułatwić śledzenie naszych poczynań przez obserwatorów, dopieśćmy wizualnie konta, przez dodanie avatarów, zdjęć w tle i innych elementów charakterystycznych dla różnych portali, zachowując przy tym spójną identyfikację wizualną.

Kolejnym ważnym aspektem prowadzenia profili firmowych w social media jest aktywność i wyrazistość. Tweety i posty powinny odzwierciedlać twoją osobowość, twój sposób myślenia i to czym się zajmujesz. Pisz o aktualnych projektach, komentuj na bieżąco najnowsze wiadomości z branży IT, uaktualnień javy i innych języków programowania, czy relacjonuj swoją obecność na konferencjach programistycznych. Nie zapominaj używać hashtagów, by zwiększyć zasięg swoich postów i tweetów. Kluczem do sukcesu w social media jest również komunikacja z innymi użytkownikami. Komentuj wpisy innych programistów oraz odpowiadaj na komentarze swoich subskrybentów. Prowadząc własne kanały social media dobrze jest sprawdzać kto nas obserwuje. Warto dbać o to, by mieć więcej subskrybentów niż obserwowanych kont, bo to podkreśli fakt, że ludzie są ciekawy co mamy do powiedzenia.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej