Blog IT, Blog Marketing

Zdrowe przekąski do pracy

Zdrowe przekąski do pracy

TeamQuest 14.07.2016 r.

Odpowiednie odżywianie się to istotny czynnik naszej efektywności zawodowej. Wybór odpowiedniej przekąski do pracy może wpłynąć na naszą kreatywność, czy też zaangażowanie w codzienne obowiązki wynikające z zajmowanego stanowiska. Co wybrać na drugie śniadanie, co jest dla nas korzystne?

Czekolada

Czekolada

Jedzenie czekolady doskonale wpływa na naszą koncentrację i dobre samopoczucie. Warto jednak wybierać przede wszystkim czekoladę gorzką, deserową. To właśnie ona posiada w swoim składzie najwięcej kakao. Biała czekolada nie będzie dobrym wyborem, ponieważ czekoladą jest tylko z nazwy.

Migdały

Nie dość, że smaczne, to również bardzo pożywne i zdrowe. Jedzenie migdałów może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka i choroby serca; mogą również skutecznie obniżyć cholesterol. Migdały to źródło witaminy E, która ma zbawienny wpływ na nasz mózg. Odżywia go i chroni przez chorobą Alzheimera. Z punktu widzenia biurowych przekąsek to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ migdały nie psują się.

Herbatniki

Może nie do końca tak zdrowe, jak migdały; jednak każdemu z nas czasami należy się odrobina słodyczy. Herbatniki to źródło cukru, który dostarczy nam energii. Przy stresującej pracy wprawi nas natomiast w dobry nastrój. Pamiętaj jednak, że zjedzenie całej paczki herbatników naraz to nie do końca dobre rozwiązanie. Przyjemności warto rozciągać w czasie.

Jogurty

Chyba każdy z nas słyszał o zbawiennym wpływie jogurtów na nasze zdrowie. To źródło wapnia i białka, tak potrzebnego w naszej codziennej diecie. Warto wybrać jogurt naturalny, który pozbawiony jest sztucznych dodatków, czy też zbędnych kalorii. Jogurt to dobry wybór na drugie śniadanie.

Banany

Zdrowe przekąski do pracy

Znane od lat, jako przekąska biurowa. Banan posiada 100 kcal i jest doskonałym źródłem witaminy B6, witaminy C, magnezu, czy potasu. To również źródło węglowodanów, które dostarczą nam energii, aby przetrwać poniedziałkowe przedpołudnie.

Jagody

Wielu badaczy potwierdza, że jagody to pokarm dla mózgu. Jagody poprawiają nasza koncentrację i dłużej utrzymują nasz mózg w dobrej kondycji. Niektórzy naukowcy twierdzą, że jagody mogą przeciwdziałać utracie pamięci związanej z wiekiem. Zbliża się sezon na jagody, zatem warto pomyśleć o tak zdrowej i smacznej przekąsce.

W swoich codziennych wyborach jedzenia do pracy, warto łączyć przyjemne z pożytecznym. Wybieraj zatem takie produkty, które pozytywnie wpływają na Twoją koncentrację, a przy okazji są smaczne.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej