Blog IT, Blog Marketing

Ile zarabia programista? Od czego zależą zarobki w tym zawodzie?

Ile zarabia programista? Od czego zależą zarobki w tym zawodzie?

TeamQuest 30.11.2017 r.

Od wielu lat na rynku obserwujemy intensywny rozwój branży IT oraz idące za tym duże zapotrzebowanie na programistów. Zdecydowana większość ofert pracy z dziedziny informatycznej skierowana jest właśnie do osób zajmujących się kodowaniem i choć jest to bardzo liczna grupa zawodowa, wciąż potrzebuje zasilenia. Zainteresowania tym zawodem nie brakuje, głównie ze względu na utrzymujące się na stałym poziomie atrakcyjne zarobki. Sprawdźmy więc, ile zarabia programista, i od czego zależy wysokość jego płacy.

Czynniki warunkujące wysokość zarobków programisty

Zarobki programisty to ok. 4000-20000 zł miesięcznie, co ciekawe w niektórych przypadkach przekraczają nawet wysokość 20 000 zł. Ich wysokość zależy od wielu czynników. Przede wszystkim warunkuje je lokalizacja miejsca pracy – region, a także miasto i tempo jego rozwoju. Wysoką płacę otrzymują specjaliści od oprogramowania na Mazowszu, a szczególnie ci pracujący w Warszawie. Rzecz jasna ogromne znaczenie ma zdobyte doświadczenie. Szeroka wiedza, samodzielność, chęć rozwoju i otwartość na podwyższanie kwalifikacji są bardzo cenione przez pracodawców i niezbędne, aby nadążać za rozwojem branży IT. Co ciekawe wykształcenie nie ma w przypadku programistów aż tak dużego znaczenia – wiedzę na temat programowania można zdobyć nie tylko na studiach, lecz także podczas praktyki zawodowej. Ważne okazują się być konkretne umiejętności i kompetencje miękkie – zdolność analitycznego myślenia, dokładność, dyscyplina, cierpliwość. Ostatnim czynnikiem, na jaki należy zwrócić uwagę jest wielkość firmy, w której programista pracuje. W mniejszych firmach zarobki mogą być wyższe od stawek proponowanych w dużych przedsiębiorstwach nawet o 1000 zł.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej