Blog IT, Blog Marketing

Typy najbardziej nielubianego szefa

Typy najbardziej nielubianego szefa

TeamQuest 30.08.2016 r.

Dobry kapitan to gwarancja tego, że okręt przepłynie z punktu A do punktu B w całości i na czas. Nie inaczej jest w organizacjach. Odpowiedni, ceniony szef potrafi sprawnie zarządzać powierzonym mu zespołem. Podwładni czują się potrzebni, jak również czują satysfakcję z wykonywanych obowiązków. Tyle mówi teoria, takie są nasze życzenia. Doświadczenie pokazuje, że każdy z nas przynajmniej raz na swojej ścieżce zawodowej spotkał przełożonego z którym nie mógł się porozumieć, z którym był w większym lub mniejszym konflikcie. Dlatego też, dzisiaj lista najbardziej nielubianych typów szefa:

1. Ten, który stale nie dotrzymuje ustalonych terminów

Zakłócenie planu działania przez niedotrzymywanie ustalonych terminów najczęściej odbija się na wynikach pracy podwładnych. Szef, który dopuszcza się takich działań w sposób beztroski, może w łatwy sposób zdemotywować swój zespół; to z kolei przekłada się na wydajność i być może spadek zysków. Nikt przecież nie lubi, kiedy efekt jego pracy jest niszczony przez kogoś innego, a tym bardziej szefa.

2. Ciągły narzekacz

Taki szef nigdy nie jest usatysfakcjonowany wynikami Twojej pracy; przecież zawsze mogło być lepiej. Jednocześnie często nie potrafi zdefiniować, co mu się nie podoba. Narzekanie dla samego narzekania.

3. Marnujący czas

To typ szefa, który potrafi marnować nasz czas. Udział w spotkaniach z nim oznacza często wielogodzinne rozmowy tak naprawdę o niczym. Rozmowa nie ma konkretnego celu i często jest monologiem, który nie wnosi nic konstruktywnego. Musimy z nim rozmawiać, chociaż nasza skrzynka mailowa zapełnia się sprawami, które trzeba natychmiast załatwić.

4. Pracoholik

Taki szef żyje, śpi, je dla swojej pracy. Liczą się przede wszystkim wyniki jego firmy. Wychodzi z założenia, że skoro sam uważa kierowaną przez siebie firmą za własne dziecko, to jego podwładni również mają takie podejście do wykonywanych obowiązków.

5. Bezmyślny surfer

Czy Twój szef może być inteligentny ?

Czy Twój szef spędza pół dnia przeglądając newsy w internecie, przegląda kolejne portale bez skonkretyzowanego celu, podczas gdy jego zespół wyciska siódme poty? Taki typ szefa nie będzie miał szacunku wśród swojego zespołu. Przełożony to osoba, która ma zarządzać, na która można liczyć w sytuacjach trudnych.

6. Z brakami w sferze interakcji

Twój szef może być inteligentny, świetnie znać się na obszarze, którym zarządza. Jednak jeżeli nie potrafi rozmawiać ze swoim zespołem, nie potrafi delegować obowiązków, nie osiągnie pełnego sukcesu. Ponadto wśród swoich podwładnych zyska miano osoby niedostępnej, chłodnej wobec innych.

7. Niechluj

To szef, który nie dba o swój wygląd, ale również swoje zachowanie. Miejsce pracy traktuje jak swoje królestwo (swój dom), przez co nie czuje potrzeby lepszej prezentacji własnej osoby. Do pracy przychodzi w pogniecionej i poplamionej koszuli, głośno zachowuje się podczas jedzenia. Przebywanie w pobliżu takiej osoby niekoniecznie należy do tych najprzyjemniejszych. Taki szef najlepiej czułby się w dresie, z puszką piwa w ręku.

Odpowiedni przełożony to ogromna wartość. To właśnie szef ma znaczący wpływ na jakość naszej pracy, czy jej atmosferę. Szef, który nie posiada odpowiednich kompetencji do zarządzania ludźmi, szybko może być świadkiem odpływu zasobów. Nie mam tutaj jedynie namyśli strat zysków, ale również odpływ zasobów ludzkich do innych organizacji, często konkurencyjnych.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej