Osiem myśli, o których myślisz pierwszego dnia w pracy

TeamQuest 01.09.2016 r.
Nerwy pierwszego dnia w pracy

Początek miesiąca lub poniedziałek, to najczęstsze daty rozpoczęcia nowej pracy. Oprócz pozytywnych myśli i nadziei związanych z nowym stanowiskiem pracy pojawiają się również te bardziej negatywne. Spróbujcie przypomnieć sobie pierwszy swój pierwszy dzień w pracy. Czy mieliście takie myśli jak te przedstawione poniżej?

Nie mam co na siebie włożyć

Problem stary jak świat. Czy w nowej pracy ubierają się bardziej, czy mniej oficjalnie. Czy wybrać bezpieczny zestaw, czy podkreślić styl?

Jest wcześnie, stanowczo za wcześnie

Podjęcie nowej pracy po dłuższym okresie wolnego to konieczność ponownego zaprzyjaźnienia się z budzikiem. Na pocieszenie można powiedzieć, że ta myśl nie pojawia się jedynie pierwszego dnia, ale również każdego kolejnego.

Nie zakoleguję się z nowymi współpracownikami

Nowa praca to nowe środowisko, nowi ludzie wokół nas. Od nowa należy budować relacje, aby mieć z kimś pójść na kawę, czy też obgadać szefa.

Czy mogę zjeść mój obiad o 11:30? Czy moje jedzenie czasem nie śmierdzi?

Kolejny element niepewności związany z nowym miejscem pracy i obyczajami tam panującymi. Najlepiej obserwować innych i wyrobić sobie opinię, czy wszyscy jedzą o jednej, ustalonej porze.

Ten dzień nigdy się nie skończy

Wciąż chodzę do toalety. Pewnie wszyscy myślą, że mam problem z pęcherzem

W pierwszym dniu pracy myślimy, że wszyscy nas obserwują. Mamy wrażenie, że jesteśmy śledzeni na każdym kroku. Najczęściej nie jest to prawda. To że ktoś dłużej zawiesi wzrok na nieznanej sobie twarzy, jeszcze nie oznacza że będzie liczył nasze wyjścia do toalety

Nie mam pojęcia, co robić

Nowa praca, to często nieznajomość swoich obowiązków zawodowych. Rozpoczynamy coś nowego i duża w tym rola w organizacji, aby od razu wdrożyła nas do czynności związanych z piastowaniem danego stanowiska pracy.

Zadaję zbyt wiele pytań

Lepiej zadać o jedno pytanie więcej, niż o jedno mniej i coś źle zrobić. Dotyczy to przede wszystkim pierwszych dni pracy. Każdy przecież powinien zrozumieć, że nie musimy wszystkiego od razu wiedzieć, tym bardziej jeżeli są na przykład zupełnie inne procedury.

Ten dzień, nigdy się nie skończy

Na ogół chcemy, aby pierwszy dzień w pracy skończył się jak najszybciej. To dlatego ten dzień tak nam się dłuży.

I jak, czy w Waszym pierwszym dniu pracy mieliście właśnie takie myśli? Czy zdobyliście 8/8 punktów?

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT: