Blog IT, Blog Marketing

Siedem kanałów na polskim Youtubie, które pomogą Ci wejść do branży IT

Siedem kanałów na polskim Youtubie, które pomogą Ci wejść do branży IT

Tomasz Staśkiewicz , 04.07.2024 r.

Jednym z najlepszych miejsc do szukania wartościowych treści jest Youtube. Bez względu na to, jakie są nasze zainteresowania, zawsze znajdziemy tam coś dla siebie. Jest bardzo dużo tutoriali, poradników i ciekawych dyskusji. Oczywiście, trzeba je odnaleźć wśród zalewu rzeczy o mniejszej wartości, nierzetelnych czy też innej tematyce. I w tym miejscu przydaje się ktoś, kto już takiej selekcji dokonał i może polecić kanały, które trzymają jakość.

Dokonaliśmy wyboru siedmiu youtubowych kanałów, które naszym zdaniem dostarczają dużą wartość szczególnie osobom, które chcą wejść do IT lub są na początku tej drogi. Każdego z twórców możemy polecić z czystym sumieniem. Treści, które tworzą pozwalają bardzo dużo zrozumieć, ale też poznać szerszy kontekst. Dlatego, jeśli myślisz o wejściu do branży IT, te kanały na pewno pomogą Ci w tym zadaniu.

Kogo obserwować na polskim Youtubie:

Mateusz Chrobok

Na pierwszym miejscu – Mateusz Chrobok, który z pasją opowiada o cyberbezpieczeństwie i tematach pokrewnych. Podaje dużo źródeł branżowych, pokazuje całościowy kontekst. Ale przede wszystkim znakomicie potrafi przekazać wiedzę. Jego filmy to nie są suche fakty i technologie, ale historie, które tworzą kontekst. Jeśli myślisz o wejściu do branży IT – musisz znać kanał Mateusza Chroboka.

Hello Roman

Hello Roman to najlepszy storyteller w branży. Nie jest to przypadek, ponieważ kiedyś pracował jako copywriter. Choć ostatnio nagrywa rzadziej, to warto czekać na jego filmy w międzyczasie oglądając te starsze. Szczególnie polecamy playlistę „pi-roman”, na której są krótkie kilkuminutowe filmy wyjaśniające jedną konkretną technologię. Poza tym warto obserwować Romana dla bardzo ciekawych insightów dotyczących realiów pracy w IT.

Przeprogramowani

Przeprogramowani to kanał merytorycznie skoncentrowany przede wszystkim na front-endzie, ale porusza też wiele innych tematów i korzysta z różnych atrakcyjnych formatów. Mamy więc typowe odcinki zorientowane na przekazanie wiedzy, ale też podcast „Opanuj AI” i shortsy czy pytania rekrutacyjne.

Bulldogjob

Dłuższe filmy na kanale bulldogjob pochodzą z roku 2023, za to bardzo shortsy, to złoto. Krótkie, konkretne newsy z rynku, rankingi technologii i ciekawostki ze świata IT. Bardzo fajne źródło by być na bieżąco z tym, co w trawie piszczy. Dostępne też na innych platformach social media.

DevMentors

Bardzo ciekawy kanał, który dotyka podstawowych problemów informatyki, ale też niedawno rozpoczął cykl nowości ze świata IT – IT News. Dariusz, Michał i Piotr dzielą się swoją wiedzą wyniesioną z praktyki. Na uwagę zasługuje również nowoczesny dynamiczny montaż.

Cloudowski

Tomek to specjalista od technologii chmurowych i materiały są przeznaczone dla osób, które chcą być lub przynajmniej zrozumieć na czym polega praca DevOps. Treści na jego kanale są dosyć zaawansowane, ale warto posłuchać, z jakimi wyzwaniami mierzą się chmurowcy. Jeśli ktoś chce się rozwijać w tym kierunku, jest to obowiązkowa pozycja.

Deal with IT

Daniel i Mateusz prowadzą bardzo ciekawy kanał, w którym poruszają wątki związane z branżą IT, a przede wszystkim dają dobre rady, jak rozpocząć swoją przygodę zawodową z programowaniem. Nie znajdziesz tutaj wątków stricte technicznych, ale siła tego kanału polega na czymś innym. Wartościowi goście, których autorzy zapraszają na swój kanał pokazują branżę z różnych, bardzo ciekawych perspektyw. Dość powiedzieć, że wśród zaproszonych byli Michał Sadowski – założyciel Brand24 czy Kuba Filipowski – CEO Netguru.

Oczywiście, jest bardzo wiele innych wartościowych treści IT na polskim Youtubie. To jednak nasz autorski wybór, którego dokonaliśmy w połowie 2024 roku. Jeśli chcesz wejść do branży IT, gorąco polecamy te kanały, ale również szukanie kolejnych perełek na własną rękę.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej