Blog IT, Blog Marketing

Pytania, które powinieneś/powinnaś zadać na rozmowie rekrutacyjnej

Pytania, które powinieneś/powinnaś zadać na rozmowie rekrutacyjnej

TeamQuest 29.06.2016 r.

Warto wyróżniać się z tłumu. W tym wypadku z grupy kandydatów o podobnych kwalifikacjach. Metodą na wspomniane wyróżnienia może być zadawanie pytań w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. Dzięki nim nie tylko dowiecie się więcej na temat stanowiska pracy, ale również pokażecie swoje zaangażowanie. Jakie pytania warto zadać, aby wywrzeć pozytywne wrażenie? Ich lista poniżej:

W jaki sposób swoją osobą (na tym stanowisku) mogę wnieść wartość dodaną do zespołu?

Pytanie nieco długie, ale bardzo dobre. W organizacjach, gdzie coraz więcej pracy odbywa się zespołowo; takim pytaniem można pokazać swoją otwartość i chęć do pracy w grupie. Dla rekrutera to również znak, że nie mamy problemów w kontaktach międzyludzkich.

Z kim będę współpracował na tym stanowisku?

Ludzie, z którymi współpracujemy, często mają duży wpływ na wynik naszej pracy. Dlatego tak ważne jest, aby odnaleźć się w danym zespole i kooperować w jego ramach.

Dla osoby rekrutującej, której zadasz takie pytanie, może to być sygnał, że jesteś zainteresowany ludźmi, którzy współtworzą daną firmę. Jest to również znak, że możesz się przejmować sprawami innych członków zespołu, pomagać im w codziennych obowiązkach, brać na siebie odpowiedzialność za pracę innych etc.

Jak moje stanowisko pracy pomaga w realizowaniu celów firmy?

Jak moje stanowisko pracy pomaga w realizowaniu celów firmy?

Pytanie kluczowe z punktu widzenia Twojego zainteresowania sprawami potencjalnej firmy, w której będziesz mógł pracować. Zadane pytanie pokazuje, że zależy Tobie na sukcesie organizacji w której chcesz pracujesz, że będziesz przykładał się do powierzonych Tobie obowiązków i zrobisz wiele dla zrealizowania założonych planów.

Czy mógłby mi Pan powiedzieć coś więcej na temat kultury organizacyjnej firmy?

Pytanie dobre, ale raczej w dużych firmach, które posiadają skonkretyzowaną kulturę organizacyjną. W mniejszej firmie można zadać pytanie dotyczące reguł pracy, czy też metody realizowania projektów. To pytanie stawia Ciebie w świetle osoby, która chce respektować istniejące reguły. Jest ciekawa funkcjonowania całej organizacji. W ten sposób możesz udowodnić, że będziesz się starał być dobrym członkiem zespołu.

Zadawanie pytań na rozmowie rekrutacyjnej pokazuje Wasze zaangażowanie w cały proces rekrutacyjny. To również sygnał rozumienia danego stanowiska pracy. Trafnie zadawane pytania pozwalają na zawiązanie bliższej interakcji, a co za tym idzie zbudowania pozytywnego wrażenia po spotkaniu.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej