Blog IT, Blog Marketing

Być idealnym kandydatem

Być idealnym kandydatem

TeamQuest 21.06.2016 r.

Decydując się na poszukiwanie pracy, nie musimy posiadać wiedzy na temat tego, co jest pozytywnie odbierane przez rekruterów. Poniżej kilka krótkich faktów, porad, które warto sobie przyswoić, jeżeli chce się z sukcesem aplikować na dane stanowisko pracy:

Zadbaj o swoje CV

75% CV wysłanych z nieprofesjonalnego adresu e-mail jest ignorowanych lub w najlepszym wypadku tworzy niewłaściwe „pierwsze wrażenie” na temat kandydata.

Zadbaj, aby Twoje CV zawierało wszystkie niezbędne informacje. W jednym przypadku może to być jedna strona A4, a w innym pięć.

Na pierwszej stronie zawrzyj najważniejsze, kluczowe informacje. Przy każdym projekcie rekrutacyjnym, rekruter musi przejrzeć średnio 250 zgłoszeń - nie ma czasu na przeglądanie od razu wielostronicowych CV.

Wyróżnij się w social media

  • 89% osób zajmujących się rekrutacją używa lub planuje używać portali kariery (LinkedIn, Goldenline) do wyszukania kandydatów na wolne stanowisk pracy. Tym samym warto być obecnym w sieci.
  • 68% rekruterów będzie próbowało wyszukać Ciebie na Facebooku. Zastanów się, jak wygląda Twój profil na tym portalu.

Zadbaj o pozytywne „pierwsze wrażenie” na rozmowie rekrutacyjnej

Pozytywne pierwsze wrażenie na rozmowie rekrutacyjnej
  • 67% kandydatów skazuje się na porażkę z powodu unikania kontaktu wzrokowego z rekruterem
  • 47% kandydatów posiada najwyżej niewielką wiedzę na temat firmy, dla której odbywa się rekrutacja
  • 38% kandydatów nie uśmiecha się w trakcie rozmowy rekrutacyjnej, przez co obniża swoje szanse na otrzymanie oferty pracy

Przedstawiłem kilka faktów, które mogą być pomocne. Nie tylko kwalifikacje świadczą o wartości kandydata, ale również jego zachowanie w trakcie całego procesu rekrutacyjnego.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej