Blog IT, Blog Marketing

Filmy, które zainteresują programistę

Filmy, które zainteresują programistę

Marcin Sarna , 14.10.2021 r.

Kilka propozycji na letnie kino.

Wiesz, jaki jest twój problem, polega to na tym, że nie widziałeś wystarczającej liczby filmów – wszystkie zagadki życia są rozwiązane w filmach – Steve Martin

Dobre filmy nie tylko bawią nas ale i inspirują. A bycie programistą oczywiście potrzebuje kreatywności, produktywności i inspiracji.

Pooglądajmy więc kilka dobrych, także starszych produkcji, zanim AI się do nich dobierze.

The Social Network

Wydany w 2010 roku film jest adaptacją książki „The Accidental Billionaires” („Milionerzy z przypadku”) i opowiada o życiu założycieli portalu społecznościowego Facebook. Film okazał się również wielkim sukcesem komercyjnym - zarobił 224 miliony dolarów przy budżecie 40 milionów dolarów i został generalnie przyjaźnie przyjęty przez krytyków. Pokazuje wyzwania, przed jakimi stanął założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg.

Ex-Machina

Ex Machina to brytyjsko-amerykański psychologiczny thriller science fiction z 2014 roku, którego ciekawa fabuła dotyczy odkrycia „silnej” sztucznej inteligencji. Jest to opowieść o tym, jak dobrze wykorzystać odkrycie sztucznej inteligencji. I życiowa lekcja o tym, że zaproszenie do domu szefa może oznaczać, że wciągają Cię w jakiś eksperyment.

The Internship („Stażyści”)

Jest to amerykański film komediowy z 2013 roku, który opowiada historię dwóch bezrobotnych dorosłych Billy'ego i Nicka, którzy odbywają staż w Google. Film opowiada jak oboje zostają zaproszeni do siedziby głównej Google w Mountain View w Kalifornii, aby wziąć udział w stażu w Google, gdzie rywalizują z młodszą grupą geniuszy technologii. Jeden z najczęściej polecanych filmów dla osób, które nie doceniają swoich talentów ze względu na wiek.

Matrix

Tego nie mogło zabraknąć. Film robił takie wrażenie, że po obejrzeniu go wielu młodych ludzi zainteresowało się programowaniem. Fabuła obraca się wokół programisty komputerowego, Thomasa Andersona, który prowadzi podziemną wojnę przeciwko komputerom, które skonstruowały to co on uważał do tej pory za rzeczywistość a co jest tylko wirtualnym, tytułowym Matriksem.

Kod nieśmiertelności

„The Source Code” to amerykański thriller akcji (science-fiction) z 2011 roku w reżyserii Duncana Jonesa. To ten rodzaj filmu, który zajmuje Twój umysł przez cały swój bieg i pobudza intelektualnie. Fabuła? Pilot wojskowy, niejaki Stevens, który budzi się o niczym nie pamiętając i wkrótce wpada na tajemniczy trop, pozwalający na złapanie terrorysty podkładającego bomby na terenie Chicago.

Gra tajemnic

„The Imitation Game” dotyczy wynalezienia pierwszego na świecie komputera. Jest to więc dramat historyczny z 2014 roku, który przedstawia zmagania brytyjskiego matematyka Alana Turinga i jego zespołu, dekodującego niemiecki kod Enigmy i buduje maszynę do łamania kodów. No co, nie liczymy tego za pierwszy komputer świata? Jeśli będziecie już oglądać ten film, zwróćcie uwagę na rolę Polaków i porównajcie to z realiami historycznymi.

Jobs

Film biograficzny z 2013 roku, dotyczący naturalnie życia Steve'a Jobsa, założyciela „Apple”. Co tu więcej dodać?

Hakerzy

„Hackers” z 1995 roku to film o profesji, która w tamtych czasach była czymś zupełnie innym. W latach gdy Internet był nieporównywalnie mniej popularny, licealista Dade wraz ze swoimi przyjaciółmi odkrywa spisek złego geniusza, dążącego do uwolnienia śmiertelnego wirusa.

Tron

Kończymy jeszcze większą klasyką. Wydany w 1982 roku „Tron” jest filmem akcji science fiction z niesamowitą fabułą. Kevin, programista wrzucony do wirtualnego świata, mierzy się z wrogim oprogramowaniem i znajduje drogę z powrotem do rzeczywistości. Oczywiście dzięki programowaniu.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej