Blog IT, Blog Marketing

Teams wyciszy szumy tła

Teams wyciszy szumy tła

Marcin Sarna , 23.12.2020 r.

Sztuczna inteligencja pomoże Ci usłyszeć rozmówcę.

Redukcja szumów

Jeśli ciągle się wahasz czy do następnej wideorozmowy użyć Zooma, Google Meets czy Microsoft Teams, mamy dla Ciebie newsa, który może przemówić za tym ostatnim tytułem. Nowa funkcja „teamsów” może być jak najbardziej użyteczna. Otóż Microsoft udostępni redukcję szumów także dla użytkowników mobilnych. Firma potwierdziła właśnie, że funkcja redukcji szumów, która do tej pory była dostępna tylko dla użytkowników komputerów stacjonarnych, wkrótce pojawi się także na urządzeniach przenośnych.

Korzyści

Funkcja wykorzystuje sztuczną inteligencję do odfiltrowywania niechcianego hałasu, co oznacza, że możesz wyraźniej słyszeć innych uczestników spotkania. Sygnał audio nie będzie zakłócany (a przynajmniej nie w takim stopniu jak dotychczas) przez zbędne dźwięki tła. Blog Microsoft Teams ujmuje to tak:

Niezależnie od tego, czy jest to wiele spotkań odbywających się w małej przestrzeni, głośne bawiące się dzieci w pobliżu, czy hałas budowlany poza domem, niechciany hałas w tle może rozpraszać uwagę podczas spotkań Teams. Z radością ogłaszamy, że dzięki naszej nowej opcji tłumienia szumów opartej na sztucznej inteligencji będziesz mieć możliwość usunięcia niepożądanego szumu tła podczas połączeń i spotkań.

Senior Developer React Native 19000 - 22000 PLN

Praca zdalna
Aplikuj

AI Specialist

Warszawa
Aplikuj

IT Netzwerktechniker (m/w/d)

Ulm
Aplikuj

Senior IT Recruiter 8000 - 10000 PLN

Warszawa
Aplikuj

Projektant/Programista React Native

Praca zdalna
Aplikuj

Na komputerze to już mamy

Funkcja redukcji szumów została uruchomiona w wersji Teams dla systemu Windows w zeszłym miesiącu, Microsoft dopiero teraz potwierdził, że będzie ona dostępna na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS. Użytkownicy macOS otrzymają ją dopiero „w pewnym momencie” nowego roku.

Chociaż usługi wideokonferencyjne, takie jak Microsoft Teams, Zoom, WebEx i Google Meet, umożliwiły kontynuację pracy i edukacji w trakcie pandemii koronawirusa, nadal istnieje szereg wyzwań związanych z tymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest coś co doczekało się już nazwy „zmęczenie zoomem”. Niewątpliwie brak wyraźnego wzajemnego słyszenia się podczas rozmów wideo jest głównym powodem niechęci niektórych ludzi do licznych spotkań wideo w trakcie pracy, nie tylko w IT.

Aby uzyskać dostęp do nowej funkcji zespołów po prostu wybierz „tłumienie hałasu” z menu rozwijanego. Następnie oprogramowanie przeanalizuje Twój kanał audio, aby zidentyfikować niepożądany szum i go wytłumić. Oczywiście, jeśli okaże się, że funkcja nie działa dobrze, równie łatwo można ją ponownie wyłączyć. W niektórych sytuacjach może bowiem doprowadzić nie tylko do wyciszenia dźwięków tła ale także do lekkiego zniekształcenia głosu rozmówcy.

Podczas gdy tradycyjne tłumienie hałasu może rozwiązać tylko proste stacjonarne źródła hałasu, takie jak stały hałas wentylatora, nowe podejście do tematu zaprezentowane przez Microsoft, oparte na sztucznej inteligencji, uczy się różnicy między mową a niepotrzebnym hałasem i jest ponoć w stanie tłumić niestacjonarne dźwięki, takie jak pisanie na klawiaturze, chrupanie, szelest papieru czy odkurzanie.

Sprawdź oferty pracy na TeamQuest

Dodanie opcji redukcji szumów dla użytkowników mobilnych to tylko najnowsza nowa funkcja, która pojawi się w Microsoft Teams. W ostatnich miesiącach ten program zyskał również 49-osobowy widok Dużej Galerii oraz integrację z Outlookiem.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej