Blog IT, Blog Marketing

Google prezentuje Code Search – wyszukiwarkę kodu w Android Open Source Project

Google prezentuje Code Search – wyszukiwarkę kodu w Android Open Source Project

Maciej Olanicki , 11.12.2019 r.

Świetne wieści dla programistów rozwijających aplikacje na Androida, ale nie tylko Google poinformowało dziś o udostępnieniu nowego narzędzia, dzięki któremu dostęp do kodu Android Open Source Project będzie odtąd znacznie ułatwiony. Chodzi o zaawansowaną wyszukiwarkę, dzięki której w kodzie źródłowym otwartych komponentów Androida szybko i sprawnie znaleźć będzie można dowolny fragment.

googlecodesearch2

W oficjalnym komunikacie na ten temat poznajemy motywację Google. Korporacja dostrzegła problem, jaki wynika z tego, że kod Android Open Source Project podzielony jest na repozytoria git zarządzane za pomocą repo, co utrudnia pracę z kodem z wykorzystaniem choćby GitHuba. W rezultacie Google zdecydowało się we współpracy z Kythe przygotować nową wyszukiwarkę zachowującą strukturę kodu:

Wraz z Kythe mamy przyjemność zaprezentować wyszukiwarkę kodu, które prezentuje widok całości kodu źródłowego Androida dokładnie w taki sposób, w jaki go wykorzystujesz.

Nowa wyszukiwarka nosi po prostu nazwę Code Search. Można dzięki niej nie tylko przeglądać kod źródłowy AOSP, ale także – co stanowi ważną innowację w stosunku do dotychczasowych metod pracy z wolnym kodem Androida – umożliwia nawigację po cross reference. Ponadto deweloper może uzyskać dostęp do kodu dowolnego wydania Androida, a także do wszystkich rozwijanych i historycznych branchy, choć w tym przypadku nie zawsze będą dostępne referencje.

googlecodesearch1

Co ważne, Android Code Search indeksuje nie tylko wolny kod źródłowy samego Androida, ale też bibliotek Android Jetpack. Google zapowiada, że udostępnione dziś narzędzia to zaledwie pierwszy krok w kierunku zapewnienia deweloperom wyszukiwarki kodu, która zaspokoi potrzeby każdego.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej