Blog IT, Blog Marketing

Podsumowanie tygodnia #21 – przegląd najważniejszych wydarzeń w branży IT

Podsumowanie tygodnia #21 – przegląd najważniejszych wydarzeń w branży IT

Maciej Olanicki , 23.06.2019 r.

Prezentujemy subiektywny wybór najważniejszych wydarzeń w branży IT w mijającym tygodniu. Biznesowe przepychanki pomiędzy branżowymi kolosami, nowości w oprogramowaniu, premiery nowych wersji IDE czy kolejne skandale związane z pogwałceniem prywatności internautów? Wszystko to znajdziesz w podsumowaniu tygodnia podane w oszczędnej i przystępnej formie.

Najpopularniejsze artykuły na blogu TeamQuest

W minionym tygodniu największym zainteresowaniem cieszyła się publikacja na temat krytyki trybu poufnego w Gmailu przez administrację ProtonMaila. Tuż za nim uplasował się artykuł na temat Javy 13, wyników testów wydajności Windows Subsystem for Linux 2 oraz specjalnego instalatora Visual Studio Code kierowanego do programistów Java. Pierwszą piątkę najpopularniejszych publikacji zamyka informacja o przejęciu Pull Pandy przez GitHuba.

Technical Support Specialist

Riga
Aplikuj

QA Manager

Warszawa
Aplikuj

Sales Manager 15000 - 20000 PLN

Łódź
Aplikuj

Facebook Libra

Facebook potwierdził, że pracuje nad Librą, czyli... no właśnie. Libra przez wielu została mylnie określona mianem kryptowaluty, co jednak nie broni się pod względem technicznym. Libra ma być powiązanym sztywno z kursami kilku stabilnych walut tokenem, umożliwiającym płatności wewnątrz aplikacji Facebooka i przelewy środków. Wpłaty w lokalnej walucie będzie można konwertować na Librę, Facebook deklaruje także utrzymywanie rezerwy dla swojej pseudowaluty oraz ścisłą współpracę z operatorami środków płatniczych oraz dostawcami usług. Libra będzie dostarczana wraz administrowanym przez Facebooka portfelem, który wszyty zostanie także w popularne komunikatory – Messengera i WhatsAppa. Premiery nie-kryptowaluty Facebook spodziewamy się w przyszłym roku.

Huawei dzieli się prognozami spadku sprzedaży

huawei

Dotąd brakowało rzetelnych prognoz wpływu blokady zarządzonej przez Biały Dom na sprzedaż urządzeń Huawei. W mniejszym lub większym stopniu mieliśmy do czynienia z dziennikarskimi gdybaniami lub notatkami służbowymi analityków. W końcu jednak wyciekły wewnętrzne dokumenty Huawei, które – delikatnie mówiąc – nie napawają optymizmem. Chińska korporacja spodziewa się, że blokada partnerstwa z amerykańskimi przedsiębiorstwami poskutkuje spadkiem sprzedaży szacowanym na 40%-60%. W 2018 roku Huawei sprzedał na całym świecie 206 mln sztuk smartfonów.

Google wycofuje się z rynku tabletów

Nie tylko Huawei musiało zrewidować plany ekspansji – swoją ofertę zredukuje także w najbliższym czasie Google. Według niepotwierdzonych informacji koporacja ma całkowicie zrezygnować z produkcji tabletów. Na rynek pod marką Pixel trafiały średniej wielkości urządzenia z ChromeOS-em i sygnaturą Made by Google na obudowie, ale to się wkrótce zmieni. Dział sprzętowy ma się skupić wyłącznie na produkcji laptopów, zaś produkcję tabletów z Chrome OS-em lub Androidem Google pozostawi partnerom.

Samsung zachęca do skanowania SmartTV antywirusem, a potem... się wycofuje

Do frapującej sytuacji doszło w ostatnim czasie w związku z akytwnością Samsunga w mediach społecznościowych. Na twitterowym koncie producenta pojawił się wpis zachęcający użytkowników do skanowania swoich SmartTV za pomocą preinstalowanego oprogramowania antywirusowego – w tym przypadku aplikacji dostarczanej przez McAfee. Szybko jednak wpis usunięto, co wzbudziło wątpliwości. Nie od dziś przebąkuje się, że preinstalowane antywirusy to tak naprawdę bloatware o znikomej celowości, czego dowodzić ma szybkie usunięcie tweeta. Nie brakło także hipotez, że dla Samsunga cenniejszy jest wizerunek producenta bezpieczenych i niezawodnych SmartTV niż promowanie dobrych praktyk.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej