Porady dla kandydatów w pigułce31 sierpnia 2015

Stworzyliśmy listę porad, które napisane są w krótkiej i przystępnej formie dla każdego. Szerszego rozwinięcia prezentowanych przez nas punktów prosimy szukać w innych naszych postach. Dzisiaj podsumowanie, które będzie łatwiej zapamiętać.

1. Pierwsze wrażenie jest na wagę złota

Mówi się, że nie można drugi raz wywołać pozytywnego wrażenia; jest to prawda. Ludzie budują swoja opinię o drugim człowieku w ciągu pierwszych 30 sekund spotkania / rozmowy. Postaraj się, aby Twoje zachowanie było od pierwszej chwili profesjonalne i „na miejscu”.

Porady dla kandydatów w pigułce 2. Kierunek studiów i otrzymany dyplom nie determinują Twojego przyszłego miejsca pracy

Do lamusa odeszły czasy w których po ukończeniu określonej szkoły, niemal z marszu otrzymywało się zatrudnienie w danej firmie i w danym zawodzie. Wiele zależy od tego, co potrafisz i w jakiej branży chcesz się rozwijać. Nic nie jest nam dane z góry.

3. Tak naprawdę nie potrzebujesz dyplomu, żeby być specjalistą

Dyplom ukończenia szkoły wyższej to jedynie poświadczenie posiadania bazy, do wykonywania danego zawodu. Wiele jest przypadków ludzi, również młodych, którzy nie posiadają wykształcenia, a są ekspertami w danej dziedzinie

Może zainteresuje Ciebie również oferta pracy:

4. Sukces to maraton, a nie sprint

Ekspresowa kariera może się w równie ekspresowym czasie skończyć. Pracuj wytrwale na swój sukces, zdobywaj doświadczenie i kwalifikacje, które pozwolą Tobie na zajmowanie wyższych stanowisk.

5. Praca to nie całe życie

Nie pozwól, aby praca zdominowała Twoje życie. Już wiele zostało napisane o tym, że równowaga życiowo – zawodowa pozytywnie wpływa na rozwój zawodowy i produktywność.

6. Bądź miły dla innych

Ludzie lubią pracować z osobami pozytywnie nastawionymi do innych, przyjaznych i uprzejmych. Bądź również miły dla pracowników recepcji, szczególnie przed rozmową rekrutacyjną.

7. Mowa ciała mówi o Tobie o wiele więcej niż sądzisz

Nieodpowiednie zachowanie, niepotrzebne gesty to prosta droga do porażki na rozmowie rekrutacyjnej. Zachowuj się profesjonalnie, nie za sztywno, nie za luźno.

8. Najlepsze oferty pracy niekoniecznie muszą wiązać się z awansem

„Nie wszystko złoto, co się świeci” - mówi przysłowie. Bądź rozważny przy przyjmowaniu oferty pracy. Sprawdź, czy rzeczywiście jest dla Ciebie odpowiednia w dłuższej perspektywie czasu i jak wpłynie na Twoją karierę zawodową.

9. Dowiedz się, jak opanować stres

Jeżeli trudno jest Tobie opanować stres związany z procesem rekrutacyjnym, to poczytaj o metodach jego łagodzenia. Stres to zawsze ryzyko, że zachowamy się w sposób nieodpowiedni.

10. Portale społecznościowe nie służą jedynie do zaczepiania znajomych ze szkolnych lat

Portale społecznościowe stają się ważnym miejscem realizowania projektów rekrutacyjnych. Jeżeli posiadasz profil na portalu kariery, to zadbaj o to, aby wyglądał on profesjonalnie.

11. Wybierz satysfakcję z pracy ponad pieniądze

Stwierdzenie, że „pieniądze to nie wszystko – to oczywiście truizm. Trzeba jednak pamiętać o tym, że stres związany z wykonywaniem obowiązków zawodowych może być dla nas destrukcyjny. Ponadto z pozoru gorzej płatne stanowisko pracy może być trampoliną do dalszej kariery zawodowej i o wiele lepszych pieniędzy.

Nie obawiaj się zadawać trudnych i istotnych pytań 12. Nie obawiaj się zadawać trudnych i istotnych pytań

Fakt, że rozmawiasz ze swoim potencjalnym przełożonym, nie oznacza, że nie możesz zadawać istotnych dla Ciebie pytań. Twój rozmówca nie zawsze może być świadomy, że nie przekazał Tobie pełnej informacji na temat stanowiska pracy. Twoje pytania mogą być kluczowe z punktu widzenia przyjęcia danej oferty pracy.

13. Profesjonalne CV to podstawa

Zadbaj o to, aby Twoje CV było czytelne i schludnie napisane. Sprawdź przykłady profesjonalnych CV i na ich podstawie stwórz swoje. To Twoja wizytówka w projektach rekrutacyjnych; jest też jednym z elementów pierwszego wrażenia.

Prześlij nam swoje CV

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu:

3 powody, dla których aplikując na stanowiska IT warto (wciąż) pisać list motywacyjny
Przeprowadzka za pracą? Czemu nie?
HR po pracy VI

Najnowsze komentarze

Uve
2017-03-24 01:05:06
Rollo
2017-03-21 14:16:08
Uve
2017-03-16 13:21:57
PiotrLenarczyk
2017-01-07 18:12:04
muuu
2017-01-06 16:56:13
modusstu
2016-12-29 13:56:01
Frank
2016-12-08 12:02:13
mistrzM
2016-10-28 22:22:58
Zenon Cyngwajs
2016-10-05 12:45:48
Lukasz
2016-09-26 15:20:41
Może zainteresuje Cię również: