Blog IT, Blog Marketing

Porady dla kandydatów w pigułce

Porady dla kandydatów w pigułce

TeamQuest 30.08.2015 r.

Stworzyliśmy listę porad, które napisane są w krótkiej i przystępnej formie dla każdego. Szerszego rozwinięcia prezentowanych przez nas punktów prosimy szukać w innych naszych postach. Dzisiaj podsumowanie, które będzie łatwiej zapamiętać.

1. Pierwsze wrażenie jest na wagę złota

Mówi się, że nie można drugi raz wywołać pozytywnego wrażenia; jest to prawda. Ludzie budują swoja opinię o drugim człowieku w ciągu pierwszych 30 sekund spotkania / rozmowy. Postaraj się, aby Twoje zachowanie było od pierwszej chwili profesjonalne i „na miejscu”.

2. Kierunek studiów i otrzymany dyplom nie determinują Twojego przyszłego miejsca pracy

Porady dla kandydatów w pigułce

Do lamusa odeszły czasy w których po ukończeniu określonej szkoły, niemal z marszu otrzymywało się zatrudnienie w danej firmie i w danym zawodzie. Wiele zależy od tego, co potrafisz i w jakiej branży chcesz się rozwijać. Nic nie jest nam dane z góry.

3. Tak naprawdę nie potrzebujesz dyplomu, żeby być specjalistą

Dyplom ukończenia szkoły wyższej to jedynie poświadczenie posiadania bazy, do wykonywania danego zawodu. Wiele jest przypadków ludzi, również młodych, którzy nie posiadają wykształcenia, a są ekspertami w danej dziedzinie

4. Sukces to maraton, a nie sprint

Ekspresowa kariera może się w równie ekspresowym czasie skończyć. Pracuj wytrwale na swój sukces, zdobywaj doświadczenie i kwalifikacje, które pozwolą Tobie na zajmowanie wyższych stanowisk.

5. Praca to nie całe życie

Nie pozwól, aby praca zdominowała Twoje życie. Już wiele zostało napisane o tym, że równowaga życiowo – zawodowa pozytywnie wpływa na rozwój zawodowy i produktywność.

6. Bądź miły dla innych

Ludzie lubią pracować z osobami pozytywnie nastawionymi do innych, przyjaznych i uprzejmych. Bądź również miły dla pracowników recepcji, szczególnie przed rozmową rekrutacyjną.

7. Mowa ciała mówi o Tobie o wiele więcej niż sądzisz

Nieodpowiednie zachowanie, niepotrzebne gesty to prosta droga do porażki na rozmowie rekrutacyjnej. Zachowuj się profesjonalnie, nie za sztywno, nie za luźno.

8. Najlepsze oferty pracy niekoniecznie muszą wiązać się z awansem

„Nie wszystko złoto, co się świeci” - mówi przysłowie. Bądź rozważny przy przyjmowaniu oferty pracy. Sprawdź, czy rzeczywiście jest dla Ciebie odpowiednia w dłuższej perspektywie czasu i jak wpłynie na Twoją karierę zawodową.

9. Dowiedz się, jak opanować stres

Jeżeli trudno jest Tobie opanować stres związany z procesem rekrutacyjnym, to poczytaj o metodach jego łagodzenia. Stres to zawsze ryzyko, że zachowamy się w sposób nieodpowiedni.

10. Portale społecznościowe nie służą jedynie do zaczepiania znajomych ze szkolnych lat

Portale społecznościowe stają się ważnym miejscem realizowania projektów rekrutacyjnych. Jeżeli posiadasz profil na portalu kariery, to zadbaj o to, aby wyglądał on profesjonalnie.

11. Wybierz satysfakcję z pracy ponad pieniądze

Stwierdzenie, że „pieniądze to nie wszystko – to oczywiście truizm. Trzeba jednak pamiętać o tym, że stres związany z wykonywaniem obowiązków zawodowych może być dla nas destrukcyjny. Ponadto z pozoru gorzej płatne stanowisko pracy może być trampoliną do dalszej kariery zawodowej i o wiele lepszych pieniędzy.

12. Nie obawiaj się zadawać trudnych i istotnych pytań

Fakt, że rozmawiasz ze swoim potencjalnym przełożonym, nie oznacza, że nie możesz zadawać istotnych dla Ciebie pytań. Twój rozmówca nie zawsze może być świadomy, że nie przekazał Tobie pełnej informacji na temat stanowiska pracy. Twoje pytania mogą być kluczowe z punktu widzenia przyjęcia danej oferty pracy.

13. Profesjonalne CV to podstawa

Zadbaj o to, aby Twoje CV było czytelne i schludnie napisane. Sprawdź przykłady profesjonalnych CV i na ich podstawie stwórz swoje. To Twoja wizytówka w projektach rekrutacyjnych; jest też jednym z elementów pierwszego wrażenia.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej