Blog IT, Blog Marketing

Top 5 umiejętności najszybciej rozwijanych przez programistów według LinkedIn

Top 5 umiejętności najszybciej rozwijanych przez programistów według LinkedIn

KBM , 24.04.2019 r.

IT to najszybciej zmieniająca się branża. Wciąż zmieniające się rozwiązania, narzędzia, frameworki wymagają od programistów, którzy chcą utrzymać się w czołówce, nieustannego aktualizowania swoich technicznych umiejętności. Aby efektywnie się rozwijać, trzeba przede orientować się w bieżących trendach i zdefiniować luki w wiedzy. Przyjrzyjmy się, jakim kompetencjom, według opublikowanego niedawno raportu LinkedIn, warto poświęcić szczególną uwagę.

Flutter

To rozwiązanie programistyczne od Google pozwalające na tworzenie aplikacji jednocześnie na iOS i Android. Własny silnik renderowy sprawia, że rozłożenie elementów interfejsu jest takie samo na obu platformach, z kolei wygląd kontrolek jest natywny dla danego środowiska. Skrócony czas implementacji, prostota budowania interfejsu oraz szybkość pracy to kolejne zalety tego narzędzia. Choć korzystanie z niego wymaga poznania języka Dart, inwestycja ta niewątpliwie jest warta swojej ceny. W końcu pisząc jeden kod otrzymujemy dwie aplikacje.

ERP Implementer

Marki
Aplikuj

Senior PHP Developer (Symfony)

Praca zdalna
Aplikuj

Android Design

Android Design

Trendy w projektowaniu interfejsu ewoluują w szybkim tempie. Jako że większość aplikacji używana jest codziennie, w ostatnim czasie dominują proste projekty bez przytłaczającej treści, wyrazista typografia i minimalizm. Na dobre w aplikacjach mobilnych zagościły również ilustracje w formacie 3D, które zastępują zdjęcia i tworzą narracje artykułów. Programista Android musi być na bieżąco ze wszystkimi kierunkami, w których idzie styl projektowania i funkcjonalności aplikacji.

NUXT.JS

Framework ten przeznaczony jest dla aplikacji tworzonych w Vue.js, które „z pudełka” posiadają obsługę renderowania po stronie serwera. Narzędzie dostarcza oparty na Webpacku proces budowania oparty na Webpacku, który łatwo można dostosować do swoich potrzeb, generuje routing oraz wykorzystuje wygodną składnię Single File Components. Jedną z jego podstawowych funkcji jest możliwość wygenerowania statycznej strony za pomocą komendy „generate”. Stworzony w ten sposób blog można hostować bez wykorzystania własnego backendu. Nuxt.js jest narzędziem zupełnie darmowym.

Continuous Integration and Development

Continuous Integration

Ciągła integracja i dostawa oprogramowania to praktyka programistyczna, w której członkowie zespołu projektowego często integrują wyniki swojej pracy. Ten sposób pracy co prawda nie eliminuje bledów, ale sprawia, że ich znalezienie i usunięcie jest dużo łatwiejsze. Continuous Integration and Development znacznie przyspiesza również wydajność zespołu. To trend w nowoczesnym zarządzaniu projektami, którego nie można ignorować!

Angular Material

Framework ten przeznaczony jest dla użytkowników AngularJS. To narzędzie pozwalające utrzymać kontrolę nad ogromnym zbiorem komponentów interfejsu użytkownika i w efekcie tworzyć atrakcyjne, spójne i funkcjonalne aplikacje i strony internetowe. Co istotne Angular Material uwzględnia wytyczne Google w kwestii material design. A to w końcu jeden z najgorętszych trendów UI ostatnich lat!

Powyższe zestawienie najszybciej rozwijanych przez developerów umiejętności powstało na podstawie analizy danych opublikowanych przez użytkowników LinkedIn w ciągu ostatnich 12 miesięcy. To dobra wskazówka, dla wszystkich programistów, którzy chcą świadomie kierować swoją karierą i postawić na najświeższe trendy.

Key Account Manager

Warszawa
Aplikuj

Business Analyst/Architect (IT projects area) 18000 - 20000 PLN

Warszawa
Aplikuj

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej