Blog IT, Blog Marketing

Pięć powodów, dlaczego urlop jest dobry dla Twojej kariery

Pięć powodów, dlaczego urlop jest dobry dla Twojej kariery

TeamQuest 19.07.2015 r.

Urlop może nie tylko wpływać na nasze dobre samopoczucie i odpoczynek. Urlop może mieć również pozytywny wpływ na naszą karierę zawodową. Pogląd, że tylko osoby nieodpoczywające od pracy, nie biorące urlopów, mogą odnieść sukces zawodowy, dawno odszedł do lamusa.

Dlaczego urlop może mieć tak dobry wpływ na naszą karierę zawodową? Tego możecie dowiedzieć się poniżej:

Przerwy podnoszą Twoją produktywność

Z urlopem jest tak, jak z przerwą w czasie dnia. Wielogodzinna praca osłabia naszą produktywność, zmniejsza naszą zdolność do kreatywnego myślenia. Każdy z nas potrzebuje przynajmniej dwutygodniowego odpoczynku od pracy. To czas, w którym możemy ukierunkować nasze myśli na zupełnie inne tory. Fizyczny i psychiczny odpoczynek na pewno podniesie naszą produktywność i zdolność do kreatywnego myślenia.

Będziesz zdrowszy

Przerwy podnoszą Twoją produktywność

Przemęczenie fizyczne i psychiczne osłabia odporność naszego organizmu. Co jakiś czas możemy o tym usłyszeć od lekarzy. Takie ostrzeżenie to oczywiście prawda. Brak niezbędnego odpoczynku to większa szansa na to, że będziesz zmuszony do wzięcia zwolnienia lekarskiego. Traci na tym Twoje zdrowie, ale również firma, która w nieplanowany sposób traci na kilka dni swojego pracownika. Nie powinieneś ulegać złudzeniu, że ciągła praca bez chwili wytchnienia nie odbije się wcześniej, czy później na Twoim zdrowiu.

Czas na oderwanie się od trudnych zadań

Nie każda praca, jest naszą pracą marzeń. Pewnie każdy z nas ma chwilę, kiedy jego poziom motywacji do pracy jest niższy od średniej. Nasze zaangażowanie maleje, czasami nawet myślimy o zmianie pracy (chociaż z obiektywnego punktu widzenia warunki zatrudnienia są dobre). Urlop to dobry czas, aby spojrzeć na swoją pracę z innej perspektywy. To czas, który z spędzamy z naszymi bliskimi, którzy służy naszym przyjemnością. Naładowanie się pozytywnymi emocjami sprawi, że być może łagodniejszym okiem spojrzymy na nasze stanowisko pracy; a nasza motywacja będzie wyższa niż przed urlopem.

Nowe doświadczenia

Urlop to często wyjazd w nieznane nam wcześniej miejsca. Każde nowe, poznane miejsce, nowopoznana osoba to kolejne doświadczenie, które może zmienić nasze podejście do życia, czy do pracy. Jak często przecież porównujemy swoje życie do tego, jakim żyją osoby w odwiedzanych przez nas miejscach.

Work-life balans jest ważny

Każdy z nas powinien określić swój stosunek pracy do życia prywatnego. Urlop to jeden z ważniejszych elementów naszego odpoczynku od życia zawodowego i jednocześnie realizowania się w sferze prywatnej. Nie powinno się nadwyrężać tego balansu.

Nie tylko Ty powinieneś upatrywać korzyści w urlopie. Takie samo zdanie powinien mieć Twój przełożony. Zadowoleni i wypoczęci pracownicy to bardziej wydajny i kreatywny zespół w firmie.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej