Kto najczęściej zmienia pracę w Twojej firmie?

TeamQuest 08.06.2015 r.

Zmniejszająca się stopa bezrobocia dynamicznie zmienia rynek pracy. W coraz większej liczbie branż mamy do czynienia z rynkiem pracy pracownika. Z tego też powodu zwiększa się ryzyko odejścia z firmy wartościowej osoby. Warto przeciwdziałać temu zjawisku. Bowiem im większa fluktuacja, tym wyższe koszty związane z funkcjonowaniem firmy. Jakie kategorie pracowników najczęściej odchodzą z firmy?

Szansa na karierę zawodową

52% pracowników uważa, że nie ma szans na karierę zawodową

Jednocześnie, 31% z nich, z biegiem czasu zaczyna rozglądać się za nowym miejscem pracy. Tacy pracownicy czują, że mają pracę, natomiast nie mają poczucia rozwoju zawodowego.

39% pracowników uważa, że ich umiejętności nie są dostatecznie wykorzystywane

Brak poczucia, że posiadane umiejętności i doświadczenie zawodowe jest wystarczająco wykorzystywane przez pracodawcę, skłania 31% z nich do zmiany miejsca pracy.

22% pracowników uważa, że firma w nich nie inwestuje

Udział w szkoleniach, konferencjach to ważny element wpływający na rozwój pracowników. Każdy z nas czuje się doceniony, jeżeli pracodawca decyduje się na inwestowanie w nasz rozwój. Jeżeli pracownicy nie mają szansy rozwijać się zawodowo, to 22% z nich myśli o zmianie miejsca pracy.

41% pracowników uważa, że ich zarobki są niewystarczające

Kryzys gospodarczy skutecznie zamroził wzrost wynagrodzeń w wielu branżach. Po tych kliku chudych latach, pracownicy coraz częściej dochodzą do wniosku, że firma nie wynagradza ich w sposób wystarczający. W dłuższej perspektywie, 22% z nich będzie myślało o zmianie pracodawcy.

31% pracowników uważa, że są ze źle zarządzani

Rolą szefa jest właściwe zarządzanie podległym mu zespołem. Odpowiednie delegowanie obowiązków to nie tylko ogromna wartość dla firmy, ale również dla zespołu. Pracownicy preferują współpracę z przełożonymi, którzy efektywnie wykorzystują ich czas pracy. Źle zarządzany zespół to ryzyko, że 27% jego członków zmieni pracę.

17% pracowników nie znajduje równowagi między życiem zawodowym, a prywatnym

Czas na życie prywatne ma coraz większą wartość dla pracownika. Zbyt wiele nadgodzin, nadmiar obowiązków może 33% pracowników skłonić do zmiany zatrudnienia.

Powody do zmiany pracy

Wiele jest powodów, które mogą skłonić pracowników do zmiany zatrudnienia. Nie zawsze są one związane ze zbyt niskim wynagrodzeniem. Paradoksalnie złe wykorzystanie ludzkiego potencjału, niedocenienie pracowników, może ich skłonić do szukania zatrudnienia w konkurencyjnej firmie.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT: