Blog IT, Blog Marketing

Chińscy hakerzy ukradli dane z francuskich i amerykańskich firm lotniczych

Chińscy hakerzy ukradli dane z francuskich i amerykańskich firm lotniczych News!

TeamQuest 30.10.2018 r.

Departament Sprawiedliwości USA poinformował, że chiński hakerzy od lat ciężko pracowali, aby wykraść tajemnice technologii producentów lotniczych. Amerykański urząd poinformował, że oskarżył o szpiegostwo 10 osób.

Celem chińskiego wywiadu od 2010 roku była nie wymieniona z nazwy francuska firma specjalizująca się w technologiach lotniczych i kosmicznych oraz firmy z USA i Wielkiej Brytanii.

Prokuratorzy twierdzą, że hakerzy używali technik takich jak Spear phishing i malware aby przełamać zabezpieczenia tych firm.

Jest to już trzeci tego typu akt oskarżenia wytoczony przez Departament Sprawiedliwości w ciągu ostatniego miesiąca. Smaczku sprawie dodaje, że oskarżona o pracę na rzecz obcego wywiadu została także osoba odpowiedzialna w armii amerykańskiej za rekrutację.

Amerykański Prokurator Adam Braverman w oświadczeniu stwierdził:

Finansowane przez państwo hakowanie jest bezpośrednim zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa narodowego.

oraz

To działanie jest kolejnym przykładem kryminalnych wysiłków Chińskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego mających na celu ułatwienie kradzieży prywatnych danych dla zysku handlowego Chin.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej