Blog IT, Blog Marketing

Tych języków programowania nauczysz się za darmo!

Tych języków programowania nauczysz się za darmo!

TeamQuest 04.10.2018 r.

Niezaprzeczalnie programowanie to zawód z przyszłością, który oferuje świetne warunki pracy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi decyduje się na rozpoczęcie nauki różnych języków, które są powszechnie wykorzystywane we współczesnej technologii. Warto pamiętać, że w internecie można znaleźć wiele materiałów do nauki całkowicie za darmo. W dzisiejszych czasach nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby stać się programistą.

W tym wpisie przedstawimy cztery języki programowania, których nauczysz się nie płacąc za to ani złotówki.

 1. Java

  Popularność Javy wzrasta z każdym kolejnym rokiem w bardzo dynamicznym tempie. Jest to język, który może zapewnić bardzo atrakcyjne wynagrodzenie sięgające nawet 15 tysięcy złotych miesięcznie. Według TIOBE Index jest to obecnie najbardziej popularny język programowania. Działa na 7 miliardach urządzeń i jest używana do tworzenia aplikacji dla systemu android. Warto także pamiętać, że Java gromadzi wokół siebie ogromną społeczność na forach internetowych, grupach na Facebooku, czy na blogach. Doświadczeni programiści chętnie służą pomocą, dlatego w razie jakichkolwiek problemów możesz uzyskać wsparcie całkowicie za darmo. Aby poznać podstawy programowania w Java można skorzystać z darmowego kursu oferowanego przez edX. Podczas 5cio tygodniowego kursu poznasz podstawy, przerobisz zadania praktyczne i stopniowo zaczniesz programować coraz bardziej zaawansowane aplikacje.

 2. PHP

  PHP to skryptowy język programowania pracujący po stronie serwera. Służy do tworzenia dynamicznych stron internetowych lub aplikacji webowych. Korzystają z niego największe serwisy internetowe takie jak np. Facebook. Obecnie nawet 75% stron w internecie opartych jest właśnie na tej technologii.

  PHP cechuje wysoka wydajność oraz niski próg wejścia dla początkujących. Już po krótkim czasie nauki tego języka, można z powodzeniem wykorzystywać go w rzeczywistych projektach. W internecie znajduje się wiele miejsc, w których można zdobyć wartościową wiedzę. Jednym z bardziej cenionych jest serwis Udemy oferujący kurs PHP od podstaw do eksperta.

 3. SQL

  SQL to język służący do zarządzania bazami danych, który charakteryzuje się wysoką deklaratywnością, wydajnością oraz przejrzystością od strony kodu. Nie ma praktycznie żadnej aplikacji, która nie zarządzałaby różnego rodzaju danymi, dlatego znajomość technologii SQL jest tak pożądana w sektorze IT. W internecie można znaleźć wiele darmowej wiedzy w postaci kursów, tutoriali czy for internetowych. Chcąc zgłębić wiedzę na temat SQL można skorzystać np. z serwisu edX lub w3schools.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej